„Acer“ filmams ir žaidimams siūlo 3-D nešiojamąjį kompiuterį

Šią savaitę buvo išleista nauja operacinė sistema „Windows 7“. Kompiuterių gamintojai išbando naujus dalykus, įskaitant ir nešiojamuosius kompiuterius su sensoriniais ekranais. O kompanija „Acer Inc“ žengia dar toliau – ji pristato nešiojamąjį kompiuterį su 3-D ekranu. Naujasis kompiuteris „Acer Aspire 5738DG-6165“ turi 15,6 colių ekraną. Žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus atrodo, kad ekranas pagilėja – tai įgyvendinti padeda specialūs akiniai.

Tai ne pirmasis nešiojamasis kompiuteris, turintis 3-D ekraną. Kompanija „Sharp Corp“ tokį kompiuterį pristatė dar 2003 metais. Jis veikė be akinių, tačiau kompiuterio naudotojas turėjo galvą laikyti reikiamoje vietoje – tik tada 3-D efektai veikė. Ekranas veikė panašiai kaip 3-D atvirukai, tačiau jis atrodė pakankamai įprastai. Kaip ir kompanijos „Acer“ sukurtame modelyje, 3-D efektas išjungiamas mygtuku. Kompanijos „Sharp“ gaminamas modelis kainavo 3 300 dolerių ir buvo skirtas inžinieriams bei kitiems profesionalams, kuriems galėjo praversti 3-D objektų rodymas. „Acer“ nešiojamojo kompiuterio kaina vos 780 dolerių. Taigi, ji vos didesnė nei įprasto, paprasto nešiojamojo kompiuterio.

Naujoji operacinė sistema „Windows 7“ neturi specialių savybių, skirtų 3-D ekranams. Kompanija „Acer“ šiuos kompiuterius platins su specialia filmų grotuvo programine įranga. Nebus lengva rasti filmų, kuriuos bus galima žiūrėti šiame kompiuteryje, kadangi kol kas nėra platinami 3-D filmai, rodomi kino teatruose. Su kompiuteriniais žaidimais yra šiek tiek kitaip: dauguma žaidimų rodo 3-D, nors jie sukurti ir įprastiems ekranams.

Staliniams kompiuteriams 3-D akiniai prieinami jau kelerius metus, tačiau jie pakankamai brangūs. Pavyzdžiui, kompanija „Nvidia Corp“, pirmaujanti grafikos plokščių gamintoja, parduoda 3-D komplektą už 200 dolerių. Televizorių gamintojai taip pat domisi 3-D galimybėmis ir kuria diskus bei grotuvus, leidžiančius žmonėms namuose žiūrėti 3-D filmus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *