„Acer“ pristato „žalius“ ir suskaidomus „notebook“ kompiuterius

Kompanija „Acer“ tapo žalesnė. Kompiuterių gamintoja pristatė du naujus „notebook“ kompiuterius, kurie susilaukė tarptautinės aplinkos apsaugos grupės pagyrimų. Kompiuteriai „Acer Aspire 3811TZ“ ir „Aspire 3811TZG“ taupo energiją, yra perdirbami ir suskaidomi. Tai kompanijai užtikrino neblogus „Greenpeace“, vertinančios kompiuterių ir kitų elektronikos prietaisų aplinkai keliamą pavojų, įvertinimus.

Palaikydama žaliąją iniciatyvą, kompanija „Acer“ šiuos kompiuterius sukūrė atsisakydama PVC ir BFR. PVC yra pigus, tačiau patvarus plastikas. Jis kritikuojamas dėl to, jog yra sunkiai suskaidomas bei į aplinką išskiria toksines medžiagas. Tuo tarpu BFR yra cheminės medžiagos, kurios įtraukiamos į plastiką, kad jis taptų atsparesnis liepsnai. Dauguma grupių ypač priešinasi dėl šių medžiagų naudojimo gaminant vaikams skirtus produktus. Visi kompiuterių komponentai, išskyrus elektros kabelius, gaminami be šių toksinių medžiagų. „PVC ir BFR cheminės savybės gali sukurti toksines medžiagas, tokias kaip dioksinai ir buranai. PVC ir BFR atsisakymas leidžia apsaugoti mūsų aplinką“, – tvirtino kompanija „Acer“.

Naujieji kompiuteriai „Aspires“ taupo elektros energiją – jie gali sutaupyti iki 40 proc. energijos, o baterijos laikymo trukmė pailgėja net aštuoniomis valandomis. Be to, šie prietaisai lengvai perdirbami. Šie naujieji nešiojamieji kompiuteriai priskiriami „CULVs“ serijai: yra tokie pat maži ir lengvi kaip ir „Netbook“ kompiuteriai, tačiau jie suteikia didesnę galią bei geresnį veikimą. Juose naudojama didesnė atmintis ir kompanijos „Intel“ procesorius „Core 2 Duo“. Kompanija „Acer“ PVC ir BFR pažadėjo atsisakyti dar 2005 metais ir dabar pasiekė savo tikslą. Nors „Greenpeace“ džiaugiasi naujaisiais „Aspire“ modeliais, tačiau ji skyrė „Acer“ kompiuteriams tik 4,5 balų iš 10. Kompanija giriama dėl pastangų sumažinti toksines medžiagas, tačiau „Greenpeace“ blogus vertinimus sąlygojo ribotos perdirbimo ir utilizavimo galimybės.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *