Aistė Vilkaitė: „Dailybooth”: nufotografuok save 365 kartus

Niekam ne paslaptis, kad internetas – pati geriausia terpė savimyloms, pamaivoms ir norintiems pasirodyti prieš kitus. Kiekvieną mėnesį “Facebook” vartotojai įkelia į puslapį daugiau nei 900 milijonų nuotraukų. Ir nemažai jų pavadintos „Čia aš maivausi“, „Čia man liūdna“, „Čia aš su Maryte (Petriuku, Jonuku, Onyte ir t.t)“, „Čia mano koja, o čia ranka“. Išpopuliarėjus blog’ams, vartotojams atsivėrė galimybė užpildyti asmeninę erdvę nuotraukomis, videoįrašais ir judančiais paveikslėliais. Kaip atsvarą turime „Twitter“, kur tenka demonstruoti savo unikalumą 140 simbolių žinutėmis.

Jei kyla klausimas – „Ką dar galima sugalvoti?“, atsakau – „Dailybooth“. Tai puslapis, skirtas įamžinti savo dienos nuotaiką ne tekstu, o nuotraukomis. Vartotojai giriasi naujomis šukuosenomis ir pirkiniais, skundžiasi dėl išdygusio spuogo ar tiesiog maivosi. Prie nuotraukos prirašo trumpą žinutę ir parodo tai visam pasauliui.

Jei nuotrauka iš tiesų verta 1 000 žodžių, tai nuotraukos kiekvienai metų dienai vertos 365 000 žodžių. Pasak Vikipedijos, vidutinę knygą sudaro tik 80 000 žodžių. Tai reiškia, kad visų metų nuotraukos vertos tiek pat, kiek 4 ar 5 knygos,“ – apie “Dailybooth” sako tinklapio idėjos autorius John Wheatley.

Norint naudotis „DailyBooth“, tereikia užsiregistruoti puslapyje ir turėti fotoaparatą. Tinka ir kompiuterio kamera. Iš padarytų nuotraukų galima sudėlioti smagius „widget‘us“ ir patalpinti juos asmeniniame tinklaraštyje. Akivaizdu, kad „Dailybooth“ – naujiena bendraujančioje interneto erdvėje. Ir žmonėms patinka: svetainę per dieną aplanko apie 17 000 lankytojų, kurie įkėlė jau beveik 200 000 nuotraukų.

Išbandžiau šį puslapį ir aš. Žinoma, iki 365 nuotraukų man dar daug trūksta. Bet visai smagu pamatyti, kaip gerai atrodau vakare ir kokia susivėlusi būnu ryte. Ir visiškai nereikia trokšti nuolat būti dėmesio centre. Juk ir pačiai smagu pažiūrėti ir draugams (o gal ir anūkams) parodyti, kaip kvailiojai, sėdėdama prie kompiuterio.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *