Aistė Vilkaitė: Miauksintis internetas: ar tavo katė online?

Jos pūkuotos ir miaukia, gainioja siūlų kamuolius, murkia gulėdamos ant sofų, drasko tapetus ir šeriasi ant naujų drabužių. Pirmosios katės buvo prijaukintos Egipte daugiau nei prieš 5 500 m., o internetui – dar tik 50. Tačiau dabar šis kailiniuotas plėšrūnas užkariauja internetą ir lengvai jo iš savo nagučių nepaleis.

Manau, daugelis girdėjote apie „lol kates“ (angl. „lol* cats“ ) ir jų tinklapį http://icanhascheezburger.com/ . Kas dieną kačių augintojai ir mylėtojai įkelia naujas kačių nuotraukas su juokingais užrašais. Žinoma, katės daro nemažai rašybos klaidų (klaviatūra ir letenos nėra lengvai suderinami dalykai), todėl jų dėka gimė naujas internetinis žargonas. Taip pat kiekvieną dieną į „YouTube“ svetainę patalpinama daugybė vaizdo įrašų, kuriuose katės žaidžia su kamuoliukais, šuniukais, dėžėmis(http://www.youtube.com/watch?v=hPzNl6NKAG0) ar dulkių siurbliais (http://www.youtube.com/watch?v=LQ-jv8g1YVI ). Šie filmukai peržiūrėti ne šimtą, ne tūkstantį, o šimtus tūkstančius kartų!

Svetainėje „Twitter“ irgi abstu kačių. Gal tai ir per daug fanatiška, tačiau tų kačių savininkai numylėtinių vardu pasakoja apie popiečio miegą, naujus žaisliukus ir naują ėdalą. Pats populiariausias svetainės „Twitter“ katinas – Sockington’as (http://twitter.com/sockington ). Jo savininkas J.Scott rašo vienas iš originaliausių žinučių visame tinklapyje. Abejoju, ar dėl kitos priežasties paprastu naminiu gyvūnu domėtųsi daugiau nei 900 tūkst. žmonių. O mes galime didžiuotis, kad „Facebook“ tinklapyje randame ir lietuvišką katę Bitę Kudlą – populiaraus tinklaraščio pragarovirtuve.lt autorės Dovilės augintinę (http://www.facebook.com/bite.kudla?ref=sgm&__a=1 ).

Katės turi ir nuosavą savaitės dieną – katiadienį (ar katinadienį), kuri atitinka žmogiškąjį šeštadienį (angl. Caturday).

Kyla klausimas: ar visas pasaulis išprotėjo? Galiu jus užtikrinti, kad ne. Tačiau kas skatina savininkus bendrauti internete prisidengus augintinio vardu? Žinoma, tai smagu ir suteikia tam tikrą anonimiškumą bei galimybę teisintis „čia ne aš, čia mano katinas“. Atsiranda žmonių, kurie savo katino vardu renka labdarą: Romeo The Cat (http://twitter.com/RomeoTheCat ) kviečia sekti jį svetainėje „Twitter“ ir už kiekvieną naują sekėją žada paaukoti po 5 ct benamių gyvūnų prieglaudai.

Bet jeigu tikitės, kad ši manija netrukus praeis, turiu jus nuvilti: katė – pats populiariausias naminis gyvūnas pasaulyje. Todėl net jei jus ir erzina elektroninis paštas užsikimšęs kačių nuotraukomis, teks susitaikyti. Kaip sakė vienas Lietuvoje irgi gerai žinomas katinas „Gyvenkime draugiškai“ (išvertus iš kačių kalbos tai reiškia „duok maisto ir paglostyk“). Miau.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *