Aklųjų grupės bei Arizonos valstijos universitetas susitarė dėl „Kindle“

Dvi organizacijos, atstovaujančios akliesiems, Arizonos valstybiniam universitetui pateikė ieškinį dėl diskriminacijos. Universitetas kaltinamas tuo, jog suteikdamas galimybę naudotis kompanijos „Amazon“ elektroninius skaitytuvus „Kindle“ diskriminuoja akluosius ir turinčius negalią studentus. Arizonos valstijos universitetas yra tarp keleto universitetų, išbandančių 489 dolerius kainuojantį „Kindle DX“ – didelį ekraną turintį elektroninio skaitytuvo modelį, skirtą vadovėlių ir laikraščių skaitymui. Pernai metų birželio mėnesį Nacionalinė aklųjų federacija ir Amerikos aklųjų taryba prisijungė prie Arizonos valstybinio universiteto studentų, pareiškusių ieškinį Arizonos valstijai. Ji kaltinama dėl to, jog aklųjų negalėjimas naudotis „Kindle“ pažeidžia federalinius įstatymus.

Aklųjų organizacijos ir Arizonos valstijos universitetas pirmadienį pranešė apie susitarimą. Šiame susitarime nenumatyta jokių mokėjimų už padarytą žalą ar apmokėjimą advokatams. Grupės tvirtino, kad Arizonos valstijos universitetas pažadėjo suteikti galimybę programose dalyvauti ir studentams, turintiems negalių. Universitetas, kuris neigia, jog bandomoji programa pažeidžia įstatymus, sutiko, jog jei ateityje bus nuspręsta paskaitų metu naudoti šiuos elektroninių knygų skaitytuvus, jie pasirinks tokius, kurie pritaikyti ir akliesiems. Elektroninis skaitytuvas „Kindle“ turi funkciją, kuri gali padėti juo naudotis akliesiems ar trumparegiams. Tačiau, federacijos manymu, šiame prietaise turėtų būti garsinis meniu.

Aklųjų grupės pažymėjo, jog kitas faktas, paskatinęs šį susitarimą, buvo tai, kad kompanija „Amazon.com Inc“ bei kitos kompanijos jau dirba, kad pagerintų galimybę elektroniniais skaitytuvais naudotis akliesiems bei silpnai matantiems asmenims. Gruodžio mėnesį kompanija „Amazon“ pažadėjo pridėti dvi papildomas funkcijas, kurios palengvins akliesiems naudojimąsi prietaisu. Kompanija kuria garsinį meniu bei ypač dideles raides žmonėms, kurie prastai mato. Šios funkcijos turėtų būti pristatytos jau kitą vasarą.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *