Amerikos paaugliai aktyviai keičiasi pornografinėmis MMS žinutėmis

Remiantis Amerikos tyrimų centro „Pew Research“ duomenimis, 2009 metais net 30 proc. septyniolikmečių mobiliojo ryšio abonentų gavo daugiaformačius seksualinio pobūdžio pranešimus su nuotraukomis arba vaizdo įrašais. Tyrimas, atliktas su amerikiečiais paaugliais taip pat nustatė, kad 4 proc. 12 – 17 metų amžiaus respondentų patys kam nors siuntė savo tokio pobūdžio nuotraukas. Dar 15 proc. respondentų prisipažino, kad jie gavo tokių vaizdų. Tarp septyniolikmečių 8 proc. respondentų tokius vaizdus siuntė, o 30 proc. juos gavo.

Dažniausiai tokia veikla užsiima tie paaugliai, kurie savarankiškai apmoka telefono sąskaitas: tokių specialistai suskaičiavo 17 procentų. Palyginimui: tarp tų, kuriems tėvai apmoka telefono sąskaitas, tik 3 proc. buvo seksualinių MMS žinučių mėgėjai.

Nuo 2004 metų jaunų mobiliųjų vartotojų skaičius JAV smarkiai išaugo. Pavyzdžiui, jei prieš penkerius metus mobiliuoju telefonu galėjo pasigirti 18 proc. dvylikamečių, tai iki 2009 metų šis skaičius išaugo iki 58 procentų. Tarp septyniolikmečių 2004 m. mobiliojo ryšio abonentais buvo 64 proc., o dabar – 83 proc. jaunuolių. Tarp 12 – 17 metų amžiaus grupės jaunuolių 75 proc. naudojasi mobiliaisiais prietaisais. Vis daugiau ir daugiau Amerikos paauglių naudojasi telefonu ne tik pokalbiams ir SMS, bet ir prieigai prie interneto, dalintis foto ir video turiniu su kitais abonentais.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *