Analitikai prognozuoja spartų „Android“ augimą

Manoma, kad kompanijos „Google“ operacinė sistema „Android“ per ateinančius kelerius metus perims sumaniųjų telefonų rinką. Pirmadienį kompanija „IDC“ paskelbė pranešimą, kuriame tvirtino, jog ši operacinė sistema augs žymiai greičiau nei jos konkurentai. Manoma, jog iki 2013 metų „Android“ bus greičiausiai auganti operacinė sistema, skirta mobiliesiems telefonams.

Šiuo metu operacinė sistema „Symbian“ daugiausiai naudojama „Nokia“ telefonuose. Tai yra dominuojanti operacinė sistema. Mobiliojo telefono „BlackBerry“ gamintojas „Research In Motion“ užima antrąją vietą, o „Apple“ – trečiąją. Šie skaičiai šiek tiek skiriasi JAV rinkoje, kurioje „Symbian“ rinkos dalis yra labai maža. Pirmąją vietą užima „RIM“, o antrojoje yra „Apple“. Kompanijos „Microsoft“ operacinė sistema „Windows Mobile“ užima trečiąją vietą. Tačiau iki 2013 metų „Android“ operacinė sistema augs sparčiau nei kitos. Taigi, ši operacinė sistema aplenks „RIM“, kuri nukris į antrąją vietą, o „Apple“ bus perstumta į trečiąją.

Šis rinkos dalies pasikeitimas įvyks dėl to, jog vis daugiau prietaisų gamintojų pristato mobiliuosius telefonus su „Android“ operacine sistema. 2009 metais nemažai tokių telefonų pristatė kompanijos „Motorola“, „HTC“ ir „Samsung“. Tikimasi, kad šių telefonų skaičius augs ir 2010 metais. Kompanija „Motorola“ tvirtina, kad per šių metų pirmąjį pusmetį ketina pristatyti net dešimt mobiliųjų telefonų, kuriuose įdiegta „Android“ operacinė sistema. Kompanijos „IDC“ analitikas Stephen Drake teigė, jog vienas iš didžiausių „Android“ privalumų yra tas, jog šią operacinę sistemą galima naudoti įvairių gamintojų techninėje įrangoje. Tuo tarpu kompanijos „RIM“ ir „Apple“ savo operacines sistemas naudoja tik jų pačių gaminamuose prietaisuose. „Rinkoje yra daugybė operacinių sistemų, tačiau gamintojai, kurie neturi savo programinės įrangos, turi nedidelį pasirinkimą“, – sakė Stephen Drake.

Kompanijos „Microsoft“ operacinė sistema „Windows Mobile“ taip pat dalyvauja šioje rinkoje. Vis tik Stephen Drake tiki, jog „Android“ augimas bus spartesnis nei „Windows Mobile“, kadangi „Android“ yra nemokama atviro kodo programinė įranga, o „Windows Mobile“ reikalauja licencinio mokesčio. Dėl šios priežasties analitikas yra įsitikinęs, kad mobiliųjų telefonų gamintojai savo dėmesį nukreips į „Android“. Operacinė sistema „Windows Mobile“ yra gana populiari ir turi nemažą bazę, tačiau jos augimas lėtėja, nes gamintojai ir vartotojai laukia naujos operacinės sistemos versijos „Windows Mobile 7.0“. Taigi, gamintojai labiau orientuosis į „Android“. Kaip pavyzdį Stephen Drake nurodė kompaniją „HTC“, kurios mobiliuosiuose telefonuose dažniausia naudojama „Windows Mobile“, tačiau šiuo metu kompanija savo dėmesį nukreipė į „Android“. Tą patį daro ir kompanijos „LG“, „Motorola“ bei „Samsung“. „Tai nėra geras ženklas „Windows Mobile“, – sakė jis. – Kur buvo kompanija „Microsoft“ pastaruosius kelerius metus? Jiems reikia greičiau pristatyti „Windows Mobile 7“. Tuomet jie turėtų pateikti prietaisą, kurį būtų galima priskirti supertelefonams“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *