„Android“ iki 2012 metų užsitikrins antrąją vietą

Nors kol kas kompanijos „Google“ lemiama mobiliųjų telefonų operacinė sistema „Android“ yra įdiegta vos dviejuose procentuose sumaniųjų telefonų (smartphone), tačiau kompanija „Gartner Inc“ prognozuoja, kad 2012 metais ši dalis išaugs iki 14 procentų ir aplenks „iPhone“, „Windows Mobile“ bei „BlackBerry“ sumaniuosius telefonus. Tais metais prognozuojama, kad „Android“ operacinė sistema įsiverš į antrąją vietą ir atsiliks tik nuo „Symbian OS“, kuri naudojama mobiliuosiuose telefonuose „Nokia“. Šie telefonai yra labai populiarūs Europoje ir daugelyje kitų šalių, išskyrus JAV. „Symbian“ operacinė sistema šiuo metu naudojama daugiau nei pusėje visų sumaniųjų telefonų, tačiau 2012 metais jos dalis nukris iki 39 proc.

Kompanija „Gartner“ prognozuoja tokį populiarumo padidėjimą dėl įvairių veiksnių. „Vienas svarbiausių veiksnių yra kompanijos „Google Inc“ parama operacinei sistemai „Android“, „cloud computing“ funkcijos bei programos, kurias per ateinančius metus pristatys „Google“, – teigė Ken Dulaney. – Po pirmojo „Android“ pasirodymo mobiliajame telefone „T-Mobile G1“, operacinė sistema didelio dėmesio nesulaukė. „Android 1.5“ yra žymiai geresnė. Tikėtasi, kad „Android“ bus pagerinta ir palaikys „Google“ paieškos sistemą. Kiti kompanijos „Google“produktai pavers „Android“ dominuojančia platforma“.

Kadangi „Android“ ir „Google“ veikia integruotoje ir atviroje aplinkoje, tai jie gali lengvai nukonkuruoti „Apple“. „Android“ veiks net kelių gamintojų telefonuose. 2010 metais pasirodys bent 40 modelių, kuriuose bus įdiegta „Android“ operacinė sistema. Antrąjį metų ketvirtį bus pristatytas operacinės sistemos atnaujinimas, kodiniu pavadinimu „Donut“. Ken Dulaney teigia, kad sumaniųjų telefonų sąsajos yra nukreiptos dviem skirtingais būdais: „iPhone“ savo dėmesį sutelkia programoms, o „Windows Mobile“ ir „Symbian“ orientuojasi į sumaniųjų telefonų užduotis ir ryšius. Tačiau „Android“ orientuojasi ir į programas, ir į užduotis. Operacinės sistemos „Android“ sąsaja leidžia vartotojui dažnai atliekamas užduotis įvykdyti net ir neinant jų pasirinkti. „Android“ kūrėjai puikiai supranta, kaip reikia dirbti su mobiliuoju telefonu.

Savo prognozes Ken Dulaney pristatys per populiarųjį metinį pranešimą, kuris vyks kompanijos „Gartner“ organizuojamame renginyje „Symposium ITxpo“. Tai įvyks spalio 18 – 22 dienomis. „Gartner“ prognozėje teigiama, kad iki 2012 metų bus parduota 203 milijonai prietaisų su įdiegta „Symbian“ operacine sistema. Tai sudarys 39 proc. visos rinkos. „Android“ bus antroje vietoje: parduos 76 milijonus telefonų ir tai sudarys 14,5 procentų. „iPhone“ liks trečioje vietoje – bus parduota 71,5 milijonas telefonų ir tai sudarys 13,7 proc. rinkos. „Windows Mobile“ užims ketvirtąją vietą. Bus parduota 66,8 milijonai telefonų, o rinkos dalis sieks 12,8 procentų. Labai nedaug atsiliks „BlackBerry“ – bus parduota 65,25 milijonai telefonų, o rinkos dalis sieks 12,5 procentų. „Linux“ telefonų bus parduota 28 milijonai vienetų ir ši operacinė sistema užims 5,4 proc. rinkos. Septintoje vietoje liks kompanijos „Palm Inc“ operacinė sistema. Bus parduota 11 milijonų vienetų ir tai sudarys 2,1 proc. rinkos.

2009 – 2012 metų laikotarpiu labiausiai išpopuliarės „Android“ – pakils iš šeštosios vietos į antrąją. „BlackBerry“ nukris iš antrosios vietos į penktąją. „iPhone“ ir „Windows Mobile“ pozicija nesikeis, jos atitinkamai liks trečioje ir ketvirtoje vietose.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *