„Apple“ direktorius A. Levinson palieka „Google“ valdybą

Pirmadienį kompanija „Google Inc“ pranešė, kad Arthur Levinson atsistatydino iš interneto paieškų valdybos. Federalinė prekybos komisija tiria ar jo dvigubos pareigos kompanijų „Google“ ir „Apple“ valdybose sumažino konkurenciją tarp šių bendrovių. Tokia pati problema iškilo ir kompanijos „Google“ pirmininkui Eric Schmidt, tačiau prieš du mėnesius jis atsistatydino iš kompanijos „Apple“ valdybos. Arthur Levinson atsistatydinimas įsigaliojo iš karto. Tokiu būdu baigėsi jo penkių su puse metų tarnyba direktoriaus pareigose. Jis ir toliau lieka „Apple“ valdybos nariu, kurioje dirba jau devynerius metus. Be to, Arthur Levinson yra biotechnologijų pionierės „Genentech Inc“ pirmininkas. Šiai kompanijai priklauso didelė dalis kompanijos „Apple“ akcijų.

Kompanija „Google“ nenurodė konkrečių atsistatydinimo priežasčių, tačiau jau anksčiau pripažino, kad Federalinė prekybos komisija tiria Arthur Levinson vaidmenį kompanijoms „Google“ bei „Apple“. Pranešime Federalinės prekybos komisijos pirmininkas Jon Leibowitz nurodė, kad agentūra ketino iškelti bylą kompanijoms „Google“ ir „Apple“, jei jos nebūtų priėmusios nutarimų, leidusių išvengti galimų interesų konfliktų. „Kompanijas „Google“ bei „Apple“ ir Arthur Levinson reikėtų pagirti, nes jie suprato, jog kompanijų valdybos narių sutapimas gali iškelti rimtas antimonopolines problemas. Jų supratimas padėjo šiuos klausimus išspręsti išvengiant teismo“, – sakė Jon Leibowitz.

Eric Schmidt, kuris taip pat yra ir kompanijos „Google“ vykdantysis direktorius, kompanijos „Apple“ valdybą paliko tuomet, kai jo kompanija paskelbė apie planus kurti kompiuterių operacinę sistemą, galinčią konkuruoti su kompanijos „Apple“ gaminamais „Mac“ kompiuteriais. „Google“ taip pat gamina programinę įrangą, diegiamą mobiliuosiuose telefonuose, o tai lemia konkurenciją su „Apple“ gaminamais mobiliaisiais telefonais „iPhone“. Kompanija „Google“ kol kas neatskleidė ar Arthur Levinson vieta liks laisva. Kompanijoje lieka devyni direktoriai, tarp jų – Eric Schmidt bei įkūrėjai Larry Page ir Sergey Brin. Kompanijos „Google“ akcijų kaina pakilo 7,79 doleriais arba 1,5 proc. ir šiuo metu siekia 524,04 dolerius. Tuo tarpu kompanijos „Apple“ akcijų kaina padidėjo 34 proc. ir siekia 190,81 dolerių.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *