„Apple“ ir „Nokia“ mūšis teisme

Kompanija „Apple“ plečia savo teisinį mūšį prieš „Nokia“: penktadienį ji pripažino, jog siekia uždrausti mobiliųjų telefonų importą iš Suomijos gamintojos. Tai jau antrasis „Apple“ prašymas, pateiktas Tarptautinei prekybos komisijai. Praėjusį mėnesį kompanija „Nokia“ pasiskundė šiai komisijai, jog beveik visi „Apple“ prietaisai pažeidžia septynis „Nokia“ priklausančius patentus.

Sumaniųjų telefonų patentų ginčai prasidėjo jau spalio mėnesį, kai kompanija „Nokia“ pateikė ieškinį prieš „Apple“, kaltindama šią kompaniją dešimties patentų pažeidimu. Gruodžio mėnesį „Apple“ pranešė, jog ji kaltinama pažeidus net 13 patentų.

„Kompanija „Nokia“ išnagrinės skundą, kai tik jį gaus. Tuomet mes ir toliau ginsimės. Tačiau tai neginčija fakto, jog kompanijai „Apple“ nepavyko susitarti dėl tinkamo „Nokia“ technologijų naudojimo“, – sakė kompanijos „Nokia“ atstovas Mark Duriant. Kompanijos „Nokia“, didžiausios pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintojos, rinkos dalis mažėja jau keletą metų.

Konkurencija per teismą

Atrodo, kad kompanija „Nokia“ gali siekti kompensacijos. Šią taktiką vis dažniau naudoja technologijų pramonės kompanijos. Tarptautinė prekybos komisija kasmet sulaukia daugybės ginčų dėl patentų. Šio mėnesio pradžioje komisija sutiko ištirti patentų skundą, kurį pateikė kompanija „Prism Technologies“. Ji tvirtina, jog „RIM“ prieigai prie elektroninių duomenų naudoja serverio autentifikavimo kodą. Kompanija „Kodak“ pateikė skundą prieš „RIM“ bei „Apple“ ir kaltina, kad jų mobilieji telefonai „iPhone“ ir „BlackBerry“, turintys kameras, pažeidžia „Kodak“ patentus, leidžiančius peržiūrėti nuotraukas.

Tarptautinės prekybos komisijos tyrimai trunka ilgai, todėl gali būti, kad kompanijos „Apple“ ir „Nokia“ sieks susitarti. „LG“ ir „Kodak“ gruodžio mėnesį sudarė susitarimą ir atsiėmė savo skundus. Taigi, tą patį gali padaryti ir kompanijos „Nokia“ bei „Apple“. Visai suprantama, kad kompanija „Nokia“ gali norėti gauti kompensaciją, jei „Apple“ pažeidžia jos patentus. Tuo labiau, jog kompanija teigia, kad per 20 metų ji investavo beveik 90 milijonų dolerių, kad galėtų sukurti mobiliųjų telefonų technologiją

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *