Ar gali planšetiniai kompiuteriai pakeisti „Notebook“ kompiuterius?

Techninės įrangos pardavėjai praėjusią savaitę vykusioje Tarptautinėje vartotojų elektronikos parodoje pademonstravo daugybę naujų planšetinių bei „notebook“ kompiuterių. Kai kurie modeliai, tokie kaip „Lenovo Skylight Smartbook“, susilaukė lankytojų įvertinimų, kiti neišvengė kritikos, pavyzdžiui, kompanijų „Microsoft“ ir „HP“ planšetinis kompiuteris. Kompanija „Apple“ parodoje nedalyvavo, tačiau sklinda gandai, jog ir ji mėnesio pabaigoje pristatys savo naująjį planšetinį kompiuterį.

Visas šis parodos šurmulys verčia susimąstyti ar planšetiniai kompiuteriai gali pakeisti „notebook“ kompiuterius. Daugeliui vartotojų, ypač tiems, kurie naudoja paprastą nešiojamąjį kompiuterį ar „netbook“, tereikia elektroninio pašto ir galimybės naršyti internete. Todėl atsakymas gali būti teigiamas. Žinoma, tai priklauso ir nuo planšetinio kompiuterio galimybių. Praėjusią savaitę vykusios parodos pristatymuose pabrėžiama, jog planšetiniai kompiuteriai vis dar išlieka miglota kategorija. „Lenovo Ideapad U1“ hibridas yra planšetinio ir „notebook“ kompiuterio derinys. Kas yra „notebook“? Nešiojamąjį ar „notebook“ kompiuterį galima apibūdinti kaip prietaisą, turintį fizinę QWERTY klaviatūrą, prijungtą prie plokščiojo ekrano. Prie šios grupės prijungiami ir „netbook“ kompiuteriai.

Ar galite pereiti prie planšetinių kompiuterių?

Daugybė žmonių nemėgsta QWERTY klaviatūros, kuri yra XIX amžiaus reliktas, kuris išliko net ir pereinant į skaitmeninį amžių. Po dešimtmečius trukusio naudojimo milijonai kompiuterių vartotojų nusipelnė kažko naujo ir geresnio. Jei fizinę klaviatūrą naudojate tik trumpiems elektroniniams laiškams rašyti ar „Twitter“ bei „Facebook“ pranešimams, tai jūs turbūt galite atsisakyti QWERTY. Tačiau kas gali pakeisti šią klaviatūrą?

Planšetiniai kompiuteriai reikalauja puikaus rašymo ranka ar balso atpažinimo funkcijos, galinčios puikiai viską suprasti. Tačiau kol tai pasieksime, gali praeiti ne vieneri metai. Kol kas mobiliųjų prietaisų profesionalai gali rinktis planšetinius kompiuterius internetinių formų pildymui, naršymui internete bei greitų žinučių siuntimui. O kaip studentai? Tai yra rinkos segmentas, galintis turėti naudos iš greito, tikslaus rašymo atpažinimo. Balso atpažinimo funkcija paskaitų metu nebūtų tinkama. Kol kas geresnis pasirinkimas yra nešiojamieji kompiuteriai, be to, studentai linkę rašyti daug rašto darbų, todėl QWERTY klaviatūra jiems puikus pasirinkimas.

Planšetiniai kompiuteriai pasižymi ir ergonomikos trūkumais. Kai jūs sėdite prie stalo, „notebook“ kompiuteris yra ergonomiškesnis nei prietaisas, kurį reikia laikyti ar pasukti. Be to, prilietimų funkcija gali būti varginanti. Taigi, kyla abejonių ar planšetiniai kompiuteriai gali pakeisti nešiojamuosius. Jie gali pakeisti nebent elektroninius skaitytuvus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *