Ar „Google“ operacinė sistema „Chrome“ padidins internetinį saugumą?

Jei nerimaujate, kad jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas virusais arba periodiškai leidžiate pinigus galinčiai jį apsaugoti programinei įrangai, turime jums gerų naujienų. Praėjusią savaitę kompanija „Google“ pranešė apie planus 2010 metų viduryje išleisti operacinę sistemą, paremtą interneto naršykle „Chrome“, kuri tiesiogiai mes iššūkį „Microsoft“ rinkos daliai. Kompanijos „Google“ operacinė sistema „Chrome“ skirta žmonėms, kurie „gyvena dėl interneto“ ir kurie džiaugiasi naudodamiesi nuotoline programine įranga, esančia „Google“ interneto duomenų centrų serveriuose – ši paslauga žinoma kaip „cloud computing“. Ši operacinė sistema bus paremta nemokama, atviro kodo operacinės sistemos „Linux“ versija. Kol kas apie operacinę sistemą „Chrome“ nėra pranešta daug papildomų duomenų, tačiau „Google“ inžinerijos direktorius Linus Upson pažadėjo, jog jie visiškai pertvarkys pagrindinę operacinės sistemos saugumo architektūrą. Taigi, vartotojams nereikės užsiimti kova su virusais, kenkėjiškomis programomis, nereikės rūpintis saugumo atnaujinimais.

Ši idėja derinasi su kompanijos „Microsoft“ naujausios operacinės sistemos versijos planais. Tikimasi, kad ji bus pristatyta jau spalio mėnesį. „Windows 7“ paleis programinę įrangą „Word“ ir „Excel“ tradiciniu būdu, tačiau ji apims nemokamą, reguliarų antivirusinės programinės įrangos atnaujinimą.

Kuris būdas yra saugesnis? Kol kas tai nėra aišku. „Atnaujinimų atsisiuntimas vienu ar dviem žingsniais atsilieka nuo „cloud“ požiūrio, kadangi reikia laiko jį įdiegti, – sakė kompanijos „Forrester Research“ darbuotojas Paul Jackson. – „Cloud“ požiūris leidžia pataisymus pritaikyti daug greičiau“. Tačiau jis abejoja, ar operacinė sistema „Chrome“ galės nuotoliniu būdu kovoti su visais virusais, kadangi internetu paremtą operacinę sistemą galės pažeisti virusai, orientuoti į interneto naršyklę ar „Linux“. Kompanijos „CCS Insight“ analitikas Robert Caunt atkreipia dėmesį į tai, kad „Google“ turi pakankamai gerą reputaciją, susijusią su saugumu. „Elektroninio pašto „gmail“ elektroninių šiukšlių filtras ir paieškos sistemos „phishing“ aptikimo technologija veikia gerai. Jie žino, ką reikia daryti“, – sakė jis. Kol kas neaišku, kurios kompanijos požiūris yra geresnis, tačiau vilčių teikia tai, jog kompiuterių gigantės atkreipė dėmesį į kenkėjiškų programų sukeliamas problemas.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *