Ar kitą savaitę bus išleista OS „Chrome“?

Ilgai lauktą kompanijos „Google“ operacinę sistemą „Chrome OS“ bus galima parsisiųsti jau kitą savaitę. Bent jau tokios kalbos sklinda internete. Naujausias žinias apie šią operacinę sistemą pateikė „TechCrunch“ atstovas Michael Arrington, tvirtinantis, kad šią informaciją gavo iš patikimo šaltinio. Tai jau antrasis gandas, kuriame tvirtinama, kad naujoji operacinė sistema bus išleista anksčiau nei buvo planuota.

Praėjusį mėnesį įvairūs šaltiniai Kinijoje tvirtino, kad jau lapkričio pradžioje bus galima įsigyti prietaisų, kuriuose veiks naujoji operacinė sistema. Pasirodė, kad visi šie pranešimai buvo neteisingi. Tuo tarpu Michael Arrington gandas gali skambėti labai įdomiai žinant paskutinius „Google“ pareiškimus. Tačiau jei tikitės, kad jūsų kompiuteriuose „Chrome“ bus įdiegta prieš Padėkos dieną, galite labai nusivilti.

Gandas

Remiantis Michael Arrington tvirtinimu, jau kitą savaitę galima tikėtis ankstyvosios operacinės sistemos „Chrome“ versijos. Jis mano, kad ankstyvoje versijoje nebus techninės įrangos draiverių palaikymo. Čia kalbama būtent apie tokius pagrindinius techninės įrangos komponentus kaip tinklo ir grafikos kortos, o ne apie periferinę įrangą, tokią kaip spausdintuvai ir skeneriai. „Geras draiverių veikimas būtinas „Chrome“ sėkmei, – sakė Michael Arrington. – Žmonės norės parsisiųsti juos nežiūrint į tai, kokiu kompiuteriu jie naudojasi“. Be draiverių palaikymo operacinė sistema bevertė. Taigi, Michael Arrington spėja, kad iš pradžių operacinė sistema „Chrome“ dirbs tik su keliais kompiuteriais, tokiais kaip „Asus Eee PC“ ir galbūt kai kuriais kompanijų „Acer“, „Toshiba“ ir „Hewlett-Packard“ modeliais.

Ar tikrai jau kitą savaitę galėsime pažvelgti į „Chrome“?

Kai pernai metų rudenį kompanija „Google“ pranešė apie naująją operacinę sistemą, ji tvirtino, kad dar tais pačiais metais turėtų pasirodyti „Chrome“ operacinės sistemos atviras kodas. Tačiau kompanija „Google“ teigė, kad „netbook“ kompiuteriai, kuriuose bus įdiegta operacinė sistema „Chrome“ nebus pateikti vartotojams iki 2010 metų antrosios pusės. Taigi, kitą savaitę kompanija gali išpildyti savo pažadą ir pateikti operacinės sistemos „Chrome“ atvirą kodą. Tačiau tai nereiškia, kad šiuos failus galės atsisiųsti eiliniai žmonės – jie gali būti skirti tik programuotojams. Taigi, jei kompanija „Google“ planuoja išleisti tik kodą, tai jis greičiausiai bus nepasiekiamas daugeliui vartotojų. Bet kas žino? Galbūt kompanija išleis „Chrome OS“, kurią bet kas galės parsisiųsti ir išbandyti.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *