„Arm“ pasinaudos kompiuteriais, kad galėtų apsaugoti mobiliųjų telefonų rinką

Kompanija „Arm Holdings“ savo lustus vadina pagrindiniais žemos klasės nešiojamųjų kompiuterių rinkos procesoriais. Tačiau kompanija nesitiki, kad šie lustai sukurs ryškią pajamų dalį. „Kompanija „Arm Holdings“ nusprengė įžengti į šią rinką, kad galėtų kovoti su kompanijos „Intel“ perėjimu į mobiliųjų telefonų rinką“, – tvirtino kompanijos viceprezidentas Simon Segars. Kompanija prognozuoja, kad honorarai už mikroprocesorius, naudojamus nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir kituose prietaisuose, gali sudaryti 5 – 10 proc. visų honorarų. Pardavimai mobiliųjų telefonų rinkoje turėtų būti žymiai didesni nei žemos klasės nešiojamųjų kompiuterių rinkoje. Be to, egzistuoja tendencija, jog sudėtinguose mobiliuosiuose telefonuose bus naudojami 4 – 5 „Arm“ procesoriai.

Pagrindinė priežastis, privertusi kompaniją „Arm“ nusitaikyti į žemos klasės nešiojamųjų kompiuterių rinką, yra siekis sudaryti kliūčių kompanijos „Intel“ bandymui įžengti į mobiliųjų telefonų rinką: šioje rinkoje kompanija „Arm“ užima dominuojančią poziciją. Jei mobiliųjų telefonų pardavėjai, tokie kaip „Nokia“ ir „Samsung“ norėtų pereiti prie skaičiavimo prietaisų, „Arm“ siūlytų jiems pasirinkti šios kompanijos lustus, o ne kitų tiekėjų, tokių kaip „Intel“. „Mes labiau nerimaujame dėl „Intel“ kėsinimosi į sumaniųjų telefonų rinką. „netbook“ kompiuterių rinka tokio susirūpinimo mums nekelia, – tvirtino Simon Segars. – Jeigu mums pasiseks „netbook“ kompiuterių rinkoje, mes tik sukursime papildomų pajamų kompanijai“.

Kompanija „Arm“ kuria procesorių branduolius, kurie yra licencijuoti tokiems lustų gamintojams ir pardavėjams kaip „Freescale“, „Texas Instruments“, „Marvell“ bei „Nvidia“. Šių mikroschemų gamintojai šiuos branduolius naudoja tokiose mikroschemose kaip „SoCs“ (system-on-chip). Jos sukurtos mobiliesiems telefonams, įskaitant ir sumaniuosius telefonus (smartphone). Kai kurios kompanijos šiuo metu siekia įžengti ir į žemos klasės nešiojamųjų kompiuterių rinką.

Praėjusį mėnesį kompanija „Arm“ padidino „Cortex A9“ procesoriaus laikrodžio greitį iki 2GHz. Kompanija siekia išsiskirti iš kompanijos „Intel“ gaminamų procesorių „Atom“. Kompanijos „Arm“ mažos galios ir žemos kainos technologija padeda sumažinti sistemos kaštus, be to, tai padidina prietaisų energijos efektyvumą. Nors kompanijos „Arm“ architektūra veikia ir „Linux“ operacinėje sistemoje, tačiau „Microsoft“ tvirtina, kad jos naujoji operacinė sistema „Windows 7“ nepalaikys „Arm“ architektūros. „Windows“ versija, skirta mobiliesiems telefonams, jau perkelta į „Arm“ architektūrą.

Jei ir „Windows 7“ bus perkelta į šią architektūrą, tai žinoma padės kompanijai, o jei taip neįvyks – tai nebus pasaulio pabaiga kompanijai „Arm“. Vaikai ir daugybė kitų vartotojų nenaudoja „office“ programų, bet jie naudoja kompiuterius „YouTube“, „Facebook“, elektroninio pašto, interneto ir kitoms programoms. „Jiems nereikia „office“ programų, tačiau reikia vaizdo kodekų“, – sakė Simon Segars. Šio mėnesio pradžioje kompanija „Arm“ paskelbė, kad „Adobe Flash Player 10.1“ bus palaikomas „Arm“ prietaisuose. „Mūsų manymu, kompanija „Microsoft“ turi būti pamišusi, jei ruošiasi mus amžinai ignoruoti“, – teigė viceprezidentas. Kompanijos „Google“ operacinė sistema „Chrome“ taip pat gali pakeisti žemos klasės nešiojamųjų kompiuterių rinką, kadangi ši operacinė sistema palaikys ir „Arm“, ir „x86“ procesorius.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *