B. Obama įvardins kibernetinio saugumo pareigūną

Jau praėjo beveik septyni mėnesiai po to, kai buvo paskelbti bankininkystės, energijos ir ryšių sistemų pažeidžiamumai interneto atakoms. Antradienį Baltieji rūmai turėjo įvardinti technologijų pramonės veteraną, turintį koordinuoti pastangas gerinant valstybės kibernetinį saugumą tiek kariniame, tiek ir civiliniame gyvenime. Sprendimas paskirti pramonės vadovą, turintį vyriausybinės patirties, Howard A. Schmidt kibernetinio saugumo patarėju, yra suprantamas kaip frakcijų kompromisas. Valstybės pareigūnai ir pramonės vadovai teigia, kad vyko ginčai dėl griežtų naujų taisyklių, kurios būtinos siekiant apsaugoti tinklą, vis labiau susijusį su pasaulio kompiuteriais. Howard A. Schmidt bus atskaitingas Nacionalinei saugumo tarybai bei Nacionalinei ekonomikos tarybai. Jis taip pat turės nuolatinę prieigą prie prezidento.

Šiais metais kibernetiniam saugumui buvo skirta daug dėmesio, kadangi buvo susidurta su įvairiomis kibernetinėmis atakomis ir pranešimais apie kompanijų ir kariuomenės kompiuterių sistemų pažeidžiamumus. Be to, gegužės 29 dieną buvo pranešta, jog ketinama sukurti kibernetinio saugumo koordinatoriaus poziciją. Prezidentas Barakas Obama apibūdino tai kaip kampaniją prieš kompiuterių įsilaužėlius. „Tai buvo galingas priminimas: šiame informacijos amžiuje viena iš didžiausių stiprybių – tai galimybė bendrauti su įvairiais žmonėmis internete. Be to, tai gali būti ir vienas didžiausių mūsų pažeidžiamumų“, – sakė jis.

Išnagrinėję valstybės pasirengimą kibernetiniam saugumui, Baltieji rūmai teigė, jog jie ketina sukurti kibernetinio saugumo koordinatoriaus poziciją. Šis pareigūnas turės suderinti įvairias valstybės pastangas užkertant kelią, apsaugant ir ginantis nuo kibernetinių atakų. Administracijos sprendimas paskirti Howard A. Schmidt buvo uždelstas dėl nesutarimų tarp politikų, kariuomenės, žvalgybos bei verslo interesų. Pramonės pareigūnai išreiškė susirūpinimą, jog nauji įstatymai gali sulėtinti inovaciją. Pastaraisiais mėnesiais administracija buvo kritikuojama dėl savo lėtumo, paskiriant pareigūną į šią poziciją. Ekspertai reiškė susirūpinimą, koks efektyvus gali būti kibernetinis koordinatorius. „Aš jaučiu, kad informacijos pareigūnė Vivek Kundra ir technologijų pareigūnė Aneesh Chopra bei Nacionalinio saugumo tarybos dalyviai suderino šias pastangas“, – tvirtino originalių interneto standartų kūrėjas Vinton Cerf.

Baltųjų rūmų pareigūnai taip pat tvirtino, jog kritika dėl kibernetinio saugumo politikos sustabdymo nebuvo tiksli, kadangi dabar siūlomos įvairios iniciatyvos, turinčios pagerinti kibernetinį saugumą. Lapkričio mėnesį Baltieji rūmai susitiko su Rusijos kibernetinio saugumo pareigūnų delegacija. Šio susitikimo metu buvo bandoma sustiprinti bendradarbiavimą tarptautinės teisėsaugos klausimais.

Vienas didelis B. Obamos administracijos požiūrio į kibernetinį saugumą skirtumas nuo ankstesnės administracijos yra tas, jog rūpinamasi strategijos ir politikos klausimų slaptumu. Dž. Bušo administracija kibernetinio saugumo klausimus įslaptino dėl mados. Vis dar neaišku, kaip naujoji administracija ketina palaikyti kibernetinio saugumo sprendimų balansą tarp kariuomenės ir civilinių organizacijų. Gegužės mėnesį pateiktoje administracijos kibernetinio saugumo peržiūroje nebuvo atskleisti konkretūs administracijos tikslai. Tuo metu prezidentas B. Obama nepaaiškino, kaip ketina išspręsti nesutarimus tarp Pentagono, Nacionalinės saugumo agentūros, Karšto apsaugos departamento ir kitų agentūrų.

Howard A. Schmidt yra vyriausiasis Informacijos saugumo forumo, nepelno kompiuterių saugumo prekybos asociacijos, įkurtos Londone, pareigūnas. Jis dirbo kaip informacijos saugumo pareigūnas kompanijoje „eBay“ bei saugumo pareigūnas kompanijoje „Microsoft“. Bušo administracijoje jis buvo prezidento Ypatingos svarbos apsaugos tarybos prezidentas ir specialusis patarėjas kibernetinės erdvės saugumo klausimais taip pat tarnavo oro pajėgose bei armijoje. 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *