„Baidu“ steigia internetinės videomedžiagos kompaniją

Aukštos kokybės internetinė videomedžiaga Kinijoje yra labai paklausi, todėl Kinijos paieškų sistemos tiekėjas „Baidu“ tikisi patenkinti šį poreikį. Trečiadienį kompanija pranešė, kad kuria nepriklausomą kompaniją, kuri siūlys internetinę videomedžiagą Kinijos interneto vartotojams. Naujoji kompanija bendradarbiaus su turinio tiekėjais, kurie pristatys autorių teisių apsaugotą medžiagą: filmus, televizijos laidas, sporto programas, animaciją. Pajamos bus gaunamos iš reklamos. „Kinijos interneto pramonė nuolat vystosi, todėl mes susiduriame su augančiu aukštos kokybės videomedžiagos turinio poreikiu. Sukūrę šią naują kompaniją, mes galėsime savo vartotojams bei klientams pateikti išskirtinį turinį bei patenkinti jų poreikius“, – sakė kompanijos „Baidu“ marketingo ir verslo plėtros viceprezidentas Xuyang Ren. Tai pripažino ir buvęs „China Mobile“ paslaugos „12580“ prezidentas bei vadovas Yu Gong. „Internetinės videomedžiagos sektorius greitai plečiasi Kinijoje. Aš tikiu, kad „Baidu“ paieškos platforma suteiks galimybę naujai kompanijai patenkinti augantį išskirtinio turinio poreikį“, – sakė jis.

Kompanija „Baidu“, kuri šiuo metu Kinijoje yra populiariausia paieškų sistemos tiekėja, yra pasirengusi įžengti į internetinės videomedžiagos verslą. Tačiau videomedžiaga jau seniai Kinijoje susiduria su keblumais. Ši valstybė turi problemų kovojant su piratavimu. Piratiniai DVD bei televizijos laidos labai pelningos Kinijos rinkoje. Žinoma, tai neduoda jokių kompensacijų studijoms, tinklams ir kitiems turinio tiekėjams. JAV spaudžia Kiniją, bandydami apriboti nelegalią prekybą, tačiau žemos kainos ir platus piratinės videomedžiagos prieinamumas išlaiko šios rinkos klestėjimą.

Pastaraisiais metais piratavimas ištobulėjo. Vis daugiau nelegalios videomedžiagos, įskaitant pilnos trukmės filmus ir televizijos laidas, pateikiama populiariose Kinijos svetainėse, tokiose kaip „Youku“ ir „Tudou“. Turinio tiekėjų grupė pernai metais pateikė ieškinį prieš keletą Kinijos svetainių – jos kaltinamos autorių teisių pažeidimu. Prieiga prie televizijos turint interneto ryšį labai naudinga piratavimui, kadangi Kinijos vartotojai dabar gali parsisiųsti nelegalią videomedžiagą. „Google“ finansuojama paslauga „Xunlei“ (Kinijos „peer-to-peer“ failų dalinimosi paslauga) jau tapo ieškinių taikiniu. Teigiama, kad ši paslauga nelegaliai platina autorių teisių apsaugotus filmus bei televizijos laidas, o studijoms ir tinklams nepateikiamos jokios kompensacijos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *