„BREIN“ uždarė 393 „Torrent“ svetaines, bet niekas to nepastebėjo

Bendradarbiaudama su „MPAA“ ir kitomis Holivudo studijomis, antipiratavimo kompanija „BREIN“ pernai metais pasiekė pastebimą ir svarbią pergalę. Atrodo, kad tai tik aisbergo gabaliukas. Ar žinojote, kad 2009 metais „BREIN“ uždarė 393 „torrent“ svetaines? Po tariamai nepaliaujamo spaudimo, pernai metais antipiratavimo kompanija „BREIN“ pasiekė didžiausią laimėjimą. Kai teismas priėmė sprendimą dėl „Mininova“, vienos didžiausių internetinių „torrent“ svetainių, galiausiai teko nusileisti ir pašalinti visus svetainėje buvusius „torrent“ failus. Sunku nepaisyti šios sėkmės. „BREIN“ turėtų labai džiaugtis, kad jos sunkus darbas ir investicijos atsipirko ir kad sugebėjo sustabdyti „Mininova“.

Olandijos antipiratavimo grupė taip pat pasiekė reikšmingą pergalę ir prieš „The Pirate Bay“. Danijos teismas nurodė „The Pirate Bay“ svetainei pašalinti visas „torrent“ nuorodas į autorių teisių apsaugotus darbus. Tai turi būti įgyvendinta iki 2010 metų kovo 1 dienos. Kai ji laimėjo mūšį prieš „Mininova“ bei pasiekė dalinę pergalę prieš „The Pirate Bay“ – abu šie atvejai sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio – Nyderlanduose įsikūrusi grupė pasislėpė nuo visų. Remiantis duomenimis, kuriuos neseniai paskelbė „BREIN“, grupė pernai metais uždarė 615 nelegalių svetainių.

„TorrentFreak“ žinojo, jog „BREIN“ uždarė nemažai „torrent“ svetainių, tačiau 19 mažų svetainių vis dar veikia, pavyzdžiui, „TorrentVault“. Teigiama, kad 2009 metais buvo uždaryta 393 „BitTorrent“ svetainės. Ir tai dar ne pabaiga. Antipiratavimo grupė tvirtina, kad ji uždarė 35 eD2K serverius, 38 videomedžiagos transliavimo svetaines ir 14 Usenet portalų/NZB svetainių. Nors šie uždarymai turėjo būti pastebimi tiems, kurie naudojasi šiomis paslaugomis, kyla klausimas, kiek žmonių tuo naudojosi. Deja, čia daug neaiškumų, kadangi per 2009 metus „TorrentFreak“ negavo nei vieno laiško, kuriame būtų prašoma informacijos apie šiuos uždarymus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *