„Conficker“ vis dar kelia grėsmę

Kompanija „Akamai“ pranešė, jog Rusija ir Brazilija dabar pirmauja pagal internetinių atakų srautus. Trečiąjį 2009 metų ketvirtį šios kompanijos perėmė pirmaujančią poziciją iš JAV ir Kinijos, kurios dominavo ankstesniais ketvirčiais. Iš Rusijos kyla net 13 proc. tokio srauto, o iš Brazilijos – 8,6 proc. Šiuo metu JAV dalis nukrito iki 6,9 proc., o Kinijos – 6,5 proc. Antrąjį metų ketvirtį Kinijai buvo priskaičiuota beveik trečdalis interneto atakų.

Kompanija „Akamai“ tokį Rusijos ir Brazilijos išsiveržimą į priekį aiškina virusu „Conficker“. Šis virusas savo „botnet“ ryšiams naudoja prievadą „445“. Turbūt visai neatsitiktinai, nes tai „Microsoft“ paslaugos „MS-DS“ prievadas, į kurį nukreipiama didžioji srauto dalis. Kinija ir Brazilija susidūrė su rimtomis problemomis, kurias sukėlė šis kirminas. Net 78 proc. atakų kilo dėl šio prievado. „Telnet“ (port 23), „NetBIOS“ (port 139), „Microsoft-RPC“ (port 135) ir „SSH“ (port 22) dalis svyruoja nuo 2 iki 4,4 procentų. 95 proc. atakų buvo įvykdytos naudojant vos 10 jungčių, o likusios 3 800 jungčių pasidalino 5 proc. atakų. „Nors žiniasklaidoje pranešama, kad „Conficker“ virusas jau nebekelia didelės grėsmės, tačiau ši informacija rodo, kad kirminas vis dar aktyvus ir ieško naujų sistemų, kurias galėtų infekuoti“, – tvirtino kompanija pranešime.

Kompanijos „Akamai“ pranešime apibendrinta liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių statistika, taigi, ji pasenusi jau keturiais mėnesiais. Vadinasi, per šį laiką situacija galėjo žymiai pasikeisti. Kompanija ataskaitoje pateikia informacijos ir apie plačiajuosčio interneto greičius. Teigiama, jog Didžioji Britanija nesunkiai sprendžia saugumo problemas, tačiau pagal plačiajuostį interneto ryšį ji patenka tik tarp vidutinių šalių – šios valstybės vartotojai susiduria su prastu pralaidumu. Vidutis Didžiosios Britanijos plačiajuosčio ryšio greitis – 3.4Mbit/s.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *