Dėl sprogstančių „iPhone“ ekranų „Apple“ turi nemalonumų

Trečiadienį Prancūzijoje paaiškėjo dar keletas naujų atvejų, kurių metu „susprogo“ mobilieji telefonai „iPhone“. Dėl šios priežasties kompanija „Apple“ susidūrė su oficialiu tyrinėjimu bei prašymu sumažinti galimą riziką, susijusią su jos gaminamais populiariais sumaniaisiais telefonais (smartphone). Trečiadienį 80-metis pensininkas, gyvenantis Paryžiaus priemiestyje, pasakojo, kad mobiliojo telefono „iPhone“ ekranas įtrūko tada, kai jis telefoną laikė savo rankose. Tai įvyko praėjus vos dienai po to, kai prekybos centro prižiūrėtojas pasiskundė, kad staigiai sudužus mobiliojo telefono ekranui, jam buvo sužeista akis.

Jau net 10 Prancūzijos vartotojų skundžiasi, kad be jokio paaiškinimo sprogo ar sutrūko mobiliojo telefono „iPhone“ ekranai. Pirmasis toks atvejis įvyko rugpjūčio viduryje. Jo metu buvo sužeista paauglio akis. Kompanija „Apple“ yra kaltinama bandymu nutylėti 15 atvejų, kurių metu užsidegė muzikos grotuvai „iPod“. Šie incidentai įvyko JAV, panašus atvejis pasitaikė ir Didžiojoje Britanijoje. Teigiama, kad šias nelaimes sukėlė perkaitusios ličio jonų baterijos. Šių incidentų metu buvo išvengta sunkių sveikatos sutrikimų, tačiau kompanija „Apple“ buvo priversta apginti savo produktų saugumą prieš Europos Sąjungą. Bendrovė tvirtino, kad šie ekranų sprogimai buvo tik pavieniai atvejai.

JAV technologijų gigantė, kuri jau yra pardavusi 26 milijonus mobiliųjų telefonų „iPhone“ bei 200 milijonų muzikos grotuvų „iPod“, teigia buvusi informuota apie incidentus, įvykusius Prancūzijoje, tačiau situacijos nekomentuos tol, kol nebus ištirti pažeisti telefonai. „Mes esame informuoti apie šiuos įvykius ir laukiame, kol iš šių klientų gausime jų telefonus. Kol nežinome visų detalių, nieko negalime daugiau pasakyti“, – sakė „Apple Europe“ ryšių su visuomene vadovas Alan Hely.

Prancūzijos oficiali konkurencijos, vartotojų reikalų bei sukčiavimo priežiūros institucija (DGCCRF) pradėjo tyrimą, siekdama išsiaiškinti, kodėl kompanijos „Apple“ gaminami mobilieji telefonai kelia grėsmę vartotojams. „Tyrimas jau vyksta. Mes buvome įspėti apie šią problemą ir stengiamės atidžiau ją išnagrinėti“, – antradienį tvirtino šios institucijos atstovas.

Prancūzijos vartotojų teisių grupė „UFC-Que Choisir“ taip pat paragino kompaniją „Apple“ išsiaiškinti galimus „iPod“ bei „iPhone“ prietaisų gedimus. „Mes norime žinoti ar tai yra atskiri incidentai, kaip tvirtina kompanija, ar reali problema, susijusi su šiais mobiliaisiais telefonais. Mes taip pat norime žinoti, kaip kompanija planuoja atlyginti žalą bei užkirsti kelią, kad ateityje tokie įvykiai nepasikartotų“, – kalbėjo atstovas. Dėl Didžiojoje Britanijoje įvykusio incidento kompanija „Apple“ pateko į kritikos ugnį, nes bendrovė bandė su nukentėjusios mergaitės šeima pasirašyti konfidencialų susitarimą. Tik tokiu atveju kompanija sutiko atlyginti nuostolius.

Naujausias Prancūzijoje įvykęs incidentas nutiko liepos 21 dieną. „Aš ėjau apsipirkti, o mano mobilusis telefonas „iPhone“ buvo kairiojoje kišenėje. Staiga aš pajutau, kad jis ėmė kaisti ir vibruoti. Aš niekada nenaudojau vibracijos nustatymo, – pasakojo 80-metis pensininkas Rolland Caufman. – Aš išėmiau jį iš kišenės ir prisidėjau prie ausies. Tada aš pamačiau, kad ekranas sudužo kaip automobilio veidrodėlis“. Vyras pridūrė, jog kompanija „Apple“ iš pradžių nepatikėjo juo. Galiausiai jie pažadėjo jam atsiųsti naują mobilųjį telefoną.

Antradienį 26 metų apsaugininkas Yassine Bouhadi tvirtino, kad ekrano skilimo metu jam buvo sužalota akis. Jis nori, kad jam būtų atlyginta visa patirta žala. Prancūzijos mobiliųjų telefonų operatorius „Orange“ pasakojo, kad į jį jau kreipėsi du klientai, kuriems sudužo „iPhone“ ekranai. Iš viso šių telefonų buvo parduota 1,2 milijonai.

Europos Komisija visų 27 Europos Sąjungos narių paprašė ją informuoti apie bet kokias problemas, susijusias su šiuo klausimu. Komisijos atstovė Helen Kearns pasakojo, jog kompanija „Apple“ buvo labai paslaugi. „Kol kas mes neketiname šių produktų įtraukti į pavojingų gaminių sąrašą RAPEX. Mes atidžiai stebėsime šiuos įvykius ir stengsimės išsiaiškinti ar tai tikrai tik atsitiktiniai incidentai, – sakė ji. – Jei reikės, mes imsimės tolesnių veiksmų. Tačiau prieš tai mes turime geriau ištirti šią situaciją“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *