Didžiausias fiksuoto ryšio operatorius Pietų Korėjoje atleidžia beveik 6 tūkst. darbuotojų

Pietų Korėjos telekomunikacinių paslaugų tiekėja kompanija „KT“ pranešė atleidžianti 5 992 darbuotojus, t.y. mažinanti 16 proc. etatų. Ankstyvojo išėjimo į pensiją programa palies tuos darbuotojus, kurie dirbo „KT“ daugiau nei 15 metų ir kurių amžius viršija 50 metų. Teigiama, kad tai yra didžiausiais etatų mažinimas nuo 2003 metų, kai bendrovė atleido 5,5 tūkstančio darbuotojų. Kompensacijoms ir išeitinėms išmokoms kompanija turės skirti 840 mlrd. vonų.

Pasak stebėtojų, sprendimą reikėtų vertinti kaip strategiškai teisingą, nes operatorius kenčia nuo vyresnio amžiaus darbuotojų pertekliaus. Ši, kad ir nepopuliari priemonė leis „KT“ sutaupyti 460 mlrd. vonų (393 mln. JAV dolerių) per metus. Per trumpą laiką planuojama pasamdyti 700 naujų darbuotojų, kurie, tikimasi, įlies šviežio kraujo į verslą, susiduriantį su sunkumais: trečiojo ketvirčio veiklos pelnas sumažėjo 12 procentų.

„KT“ yra didžiausias fiksuoto ryšio operatorius Pietų Korėjoje: jam priklauso 90 proc. sausumos telefono linijų. Mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjų rinkoje kompanija užima antrąją vietą (31 proc.) po „SK Telecom“, o plačiajuosčio ryšio sektoriuje kompanija pirmauja, turėdama 42 proc. dalį.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *