„eBay“ kuria alternatyvią „Skype“ programinę įrangą

Kompanija „eBay Inc“ kuria programinę įrangą, kuri bus naudojama teikiant interneto ryšio paslaugą „Skype“, jeigu nebus išspręstas teisinis ginčas su atskira paslaugos įkūrėjų valdoma bendrove. Kompanija tvirtina, kad pradėjo kurti alternatyvą technologijai, kuriai licencijas gauna iš kompanijos „Joltid“. „eBay“ pažymėjo, kad jos pastangos gali būti ir nesėkmingos. Tačiau tokios programinės įrangos sukūrimas brangiai kainuos. „Jeigu „Skype“ dėl bylos prarastų teisę naudoti programinę įrangą „Joltid“ ir jei nebūtų prieinama alternatyvi programinė įranga, tai neigiamai paveiktų „Skype“. Tokiu atveju, greičiausiai būtų neįmanoma toliau tęsti „Skype“ veiklos“, – tvirtino „eBay“.

„Skype“ taip pat bylinėjasi su Švedijoje, Stokholmo mieste įkurta kompanija „Joltid Ltd“ dėl licencinės technologijos, kuri naudojama internetu paremtoje telefonų paslaugoje. Kompanijas „Skype“ bei „Joltid“ įkūrė Janus Friis ir Niklas Zennstrom. 2005 metais jie pardavė „Skype“ kompanijai „eBay“ už 2,6 milijardus dolerių. Kovo mėnesį „Skype“ kreipėsi į Anglijos aukščiausiąjį teismą. Jie norėjo įrodyti, kad kompanijos „Joltid“ pastangos nutraukti licenciją nėra teisėtos ir kad „Skype“ nesulaužė licencinio susitarimo. Prieš pareiškiant ieškinį, kompanija „Joltid“ apkaltino „Skype“ sulaužius licencinę sutartį. Byla bus nagrinėjama kitų metų birželio mėnesį.

Penktadienį kompanija „eBay“ pranešė, kad nepakeis balandžio mėnesį paskelbtų planų: 2010 metų pirmąjį pusmetį „Skype“ bus atskirta, ji taps atskira ir nepriklausoma įmone. Nepaisant kompanijos pranešimų apie didelį augimą – praėjusią savaitę „eBay“ pranešė, kad „Skype“ pajamos išaugo 25 proc. ir antrąjį metų ketvirtį siekė 170 milijonų dolerių – „eBay“ istorija, susijusi su „Skype“, buvo sunki. 2007 metais „eBay“ priėmė 900 milijonų dolerių nurašymą, tokiu būdu ji pripažino, kad „Skype“ buvo gerokai pervertinta.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *