„eBay“ susitarė dėl ieškinio, kurį pateikė „Skype“ įkūrėjai

Kompanija „eBay Inc“ susigrūmė su „Skype“ įkūrėjais, apsunkinusiems „eBay“ planus parduoti internetinio telefono paslaugas investuotojų grupei už 2 milijardus dolerių. Internetinės parduotuvės operatorius penktadienį sakė, kad susitarimas suteikia „Skype“ svarbios programinės įrangos nuosavybės teisę. Šiai programinei įrangai licencija gaunama iš kompanijos „Joltid Ltd“, kurią įkūrė „Skype“ įkūrėjai Niklas Zennstrom bei Janus Friis. Šis susitarimas veiksmingai užbaigia Niklas Zennstrom bei Janus Friis bylinėjimąsi su investuotojų grupe bei „eBay“. Mainais, Niklas Zennstrom bei Janus Friis gaus 14 proc. „Skype“ akcijų. Jie taip pat sutiko „Skype“ skirti didelę kapitalo investiciją.

Kompanija teigė, jog „eBay“ rugsėjo mėnesį paskelbus apie „Skype“ pardavimą, investuotojų grupė pasiūlė 65 proc. akcijų pirkti už 1,9 milijardą dolerių, o vėliau dar sumokėtų 125 milijonus dolerių. „eBay“ planavo likusius 35 proc. akcijų pasilikti sau. Dabar dalis akcijų bus skirta Niklas Zennstrom bei Janus Friis. Investuotojų grupė gaus 56 proc. „Skype“ akcijų, o „eBay“ išlaikys 30 procentų. Netrukus po paskelbimo apie šį pardavimą, „Skype“ įkūrėjai JAV apygardos teismui, esančiam San Franciske, pateikė ieškinį dėl autorių teisių pažeidimo. Ieškinyje buvo teigiama, kad „Skype“ veikė taip, jog pažeidė susitarimą dėl „Joltid“ technologijos naudojimo. Šis ieškinys inicijavo ginčą tarp „Joltid“ ir „Skype“ Didžiosios Britanijos teisme.

Netrukus buvo pateiktas dar vienas ieškinys, tik šįkart prieš Mike Volpi, kuris vadovavo kitai Niklas Zennstrom bei Janus Friis kompanijai „Joost NV“ bei buvo „Skype“ valdybos narys. Šiuo metu Mike Volpi yra „Index Ventures“ partneris. Ši kompanija yra dalis investuotojų grupės, kuri planavo pirkti „Skype“ iš kompanijos „eBay“. Mike Volpi buvo kaltinamas konfidencialios informacijos panaudojimu.

Penktadienį kompanija „eBay“ sakė, kad „Index Ventures“ jau nebėra pirkėjų grupės dalis. Kitas „Index“ partneris bei buvęs „Skype“ valdybos narys Danny Rimer tvirtino, kad „Skype“ sandorio sąlygos buvo pakeistos, todėl jos nebeatitinka jų investavimo kriterijų. Tikimasi, kad „Skype“ sandoris bus baigtas iki šių metų pabaigos. Pareiškime „eBay“ vadovas John Donahoe sakė, kad „Skype“ turės geras galimybes žengti pirmyn bei valdyti savo pagrindinę technologiją.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *