Elektronikos parodos žvaigždėmis bus planšetiniai ir „netbook“ kompiuteriai

Glotnesni, sumanesni mobilieji telefonai, planšetiniai bei „netbook“ kompiuteriai bus populiariausi kitą savaitę vyksiančioje Vartotojų elektronikos parodoje (CES) Las Vegase. Kompanijos ketina šioje parodoje pademonstruoti savo naujausius prietaisus. Šių metų paroda dėl ekonominės krizės bus mažesnė, nors jau užsiregistravo 110 000 žmonių, o parodos dalyvių skaičius pasiekė 330.

Manoma, kad šioje parodoje debiutuos kompanijos „Google“ sumanusis telefonas „Nexus One“, kuriame įdiegta „Android“ programinė įranga. Šiuos gandus paskatino tai, jog prietaisas bus pristatytas kompanijos būstinėje likus vos dviems dienoms iki parodos atidarymo. CES lankytojai tikisi pamatyti „Google“ prekinio ženklo telefoną su tokiu scenarijumi, koks buvo pernai metų parodoje pristatant „Palm Pre“. „Visų akys krypsta į „Nexus One“, – sakė kompanijos „Enderle Group“ analitikas Rob Enderle. – Kiti dalykai yra planšetiniai kompiuteriai: šioje parodoje bus galima išvysti daugybę „Android“ planšetinių kompiuterių“.

Didžiausią susidomėjimą kelia planšetinis kompiuteris, kurį ketina pristatyti Indijos kompanija „Notion Inc“. Šis kompiuteris turėtų pateikti popieriaus tipo ekrano grafiką, leidžiančią lengvai skaityti lauke bei daugelio spalvų rezoliuciją. Kompanija „Apple“ savo planšetinį kompiuterį planuoja pristatyti tik po kelių savaičių, todėl parodoje galės įvertinti, kaip jos konkurentai ketina išsiskirti iš kitų ir pagal tai pritaikyti savo strategiją. CES bus galima pamatyti ir elektronines knygas. Kompanija „Forrester Research“ prognozuoja, jog 6 milijonai elektroninių skaitytuvų 2010 metais bus parduoti vien JAV – tai dvigubai daugiau nei pernai metais. Ketvirtadienį parodoje bus galima susipažinti su kompanijos „Plastic Logic“ elektroniniu skaitytuvu „QUE“. „Mes labai laukiame elektroninių knygų, – pripažino Rob Enderle. – Bus galima susipažinti su planšetiniais kompiuteriais ir elektroninėmis knygomis“.

Parodoje bus demonstruojami ir lengvi nešiojamieji kompiuteriai, vadinami „netbook“ arba ypač lengvai nešiojamais. Kompiuterių gamintojai ketina pristatyti savo pasiūlymus rinkoje, smarkiai augusioje net ir kriziniu laikotarpiu. CES parodoje bus galima susipažinti ir su tokiais prietaisais kaip plokščiaekraniai televizoriai, automobilių ar namų termostatai, turintys sumanius kompiuterinius lustus ir galimybę prisijungti prie interneto. „Jūs galėsite pamatyti: televizoriai tapo įprastais televizoriais, o „Blu-ray“ grotuvai – daugiau nei tik „Blu-ray“ grotuvai, – pripažino kompanijos „Dolby“ vartotojų technologijos marketingo direktorius Craig Eggers. – Pernai metais mes pamatėme „Yahoo!“ galimybes televizoriuose. Dabar daugiau televizorių gamintojų naudoja prietaisus transliuoti „YouTube“, „CinemaNow“ bei kitą videomedžiagą televizoriuose“.

Didžiausia naujiena bus televizorių ekranai su 3D galimybėmis. Manoma, kad pirmoji JAV 3D televizijos stotis bus pristatyta kaip tik šios parodos metu. Kompanijos „Microsoft“ ir „Yahoo!“ yra tarp interneto titanų, ketinančių pranešti apie inovacijas ar partnerystes. Vartotojų elektronikos asociacija sustiprino videožaidimų zoną ir skyrė vietos kompanijos „Apple“ produktams „iPhone“, „iPod“ bei kompiuteriams „Macintosh“.

Šios parodos pranešėjai bus ir kompanijos „Microsoft“ vadovas Steve Ballmer, kompanijos „Nokia“ direktorius Olli-Pekka Kallasvuo, „Ford“ prezidentas Alan Mulally, „Intel“ lyderis Paul Otellini, „Qualcomm“ bosas Paul JACOBS bei „Hisense“ pirmininkas Zhou Houjian. Analitikai tikisi, kad parodoje bus galima išvysti intriguojančių inovacijų, susijusių su interneto tinklu ir televizija, integruota į automobilius bei sunkvežimius. „Galutinis dalykas – tai 4G laukimas, – sakė Rob Enderle, kalbėdamas apie naujausią bevielio plačiajuosčio interneto ryšio iteraciją. – Tai naujos kartos belaidis ryšys: spartesnis, pigesnis ir siūlantis geresnę patirtį“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *