Elektroniniai skaitytuvai pasirodys metų viduryje

Taivano kompanija „Delta Electronics“ planuoja pradėti reklamuoti savo naująjį 13,1 colio spalvotą jutiklinį ekraną, turintį elektroninį skaitytuvą bei 8,1 colio vienspalvį jutiklinį ekraną turintį prietaisą. Šiame prietaise naudojama Japonijos kompanijos „Bridgestone“ gaminama elektroninio popieriaus technologija. Naujasis spalvotas elektroninis skaitytuvas bus priskiriamas daugybei naujų prietaisų, naudojančių elektroninio popieriaus ekranus, kadangi elektroninių skaitytuvų rinkoje nebenaudojami vienspalviai ekranai. Kompanijos „Barnes & Noble“ elektroniniame skaitytuve „Nook“ yra vienspalvis 6 colių elektroninio popieriaus kompanijos „E-ink Corporation“ ekranas, tačiau žemiau jo yra ir 3,5 colių spalvotas LCD ekranas. Kompanijos „Delta“ prietaise naudojamas spalvotas elektroninio popieriaus ekranas.

Kompanijos „Delta“ produktai leis išpopuliarėti „Bridgestone“ technologijai. Ši kompanija yra žinomesnė dėl savo padangų verslo, tačiau pernai metais ji pademonstravo 13,1 colio elektroninio popieriaus technologiją. Naujojo prietaiso dydis yra beveik kaip ir A4 formato lapas, taigi, jį galima naudoti vietoj verslo dokumentų. Šiuo metu rinkoje dominuoja elektroninio popieriaus technologija, sukurta kompanijos „E-ink“. Ši technologija naudojama kompanijos „Amazon“ prietaisuose „Kindle“ bei kompanijos „Sony“ gaminamame „Reader“. Pernai metais Taivano kompanija „Prime View International“ pasirašė sandorį dėl „E-ink“ įsigijimo.

Kompanijos „Delta“ verslo programos „e-Paper“ direktorė Hui Lee sakė, jog jos kompanija vis dar ieško partnerių savo 13,1 colio ir 8,1 colio prietaisams. Jeigu bent viena kompanija norės pateikti šiuos elektroninius skaitytuvus rinkai, tai „Delta“ pagamins juos. Ši Taivano kompanija yra pagal sutartis gaminanti kompanija. Kompanija taip pat derasi ir su Taivano turinio teikėjais bei planuoja išleisti prietaisą pati ar įkurti dukterinę įmonę, jei nepavyks rasti partnerio. Abu prietaisai siūlo užrašų galimybę bei 3G ar Wi-Fi bevielę technologiją.

Demonstracijos metu Hui Lee parodė, jog 13,1 colių ekranas pasižymi greitu atnaujinimu – žymiai greitesniu nei siūlo šiuo metu parduodami elektroniniai skaitytuvai. Kol kas nepranešama apie kainą, kadangi teigiama, jog ji bus nustatoma turinio sandoriuose. Be to, perkant elektroninį skaitytuvą ir pasirašant dvejų metų sutartį, gali būti galimybė gauti ir nuolaidą. Taigi, verslo modelis primins tą, kuris naudojamas parduodant mobiliuosius telefonus. 21 colio versija jau yra pardavinėjama, tačiau net ir šių prietaisų kaina svyruoja. „Kainą nustato turinio tiekėjai, – sakė ji. – Mes stengiamės, kad perėjimas prie elektroninio popieriaus mūsų vartotojams būtų lengvas“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *