Elektroninis skaitytuvas žmonėms su negalia

Antradienį kompanija „Intel“ pradėjo pardavinėti naują elektroninį skaitytuvą, galintį nufotografuoti knygas ar laikraščius ir skaityti juos žmonėms, kuriems sunku tai daryti patiems. Šis skaitytuvas buvo pavadintas „Intel Reader“, o jo kaina – 1 499 doleriai. Prietaisas yra skirtas akliems žmonėms arba turintiems silpną regėjimą. „Šis prietaisas suteiks žmonėms savarankiškumą ir galimybę gauti informaciją“, – sakė kompanijos „Intel“ Skaitmeninės sveikatos grupės direktorius Ben Foss.

Kompanija „Intel“ mano, kad JAV gyvena apie 55 milijonai žmonių, kuriems šis prietaisas būtų naudingas. Ben Foss tvirtino, kad skaitytuvas galės žmonėms suteikti daugiau laisvės skaityti knygas, žurnalus ir laikraščius. Vartotojams tereikia laikyti „Reader“ šiek tiek virš lapo, kurį jie nori perskaityti ir nufotografuoti: tereikia vos kelių sekundžių puslapį konvertuoti į tekstą, kurį galima rodyti didesnėmis raidėmis ar garsiai skaityti. „Mes džiaugiamės šiuo prietaisu ir manome, kad jis gali pagerinti milijonų žmonių, turinčių negalią, gyvenimus“, – sakė Mokymosi gyventi su negalia nacionalinio centro direktorius James Wendorf.

Šį naują prietaisą pardavinės tokie pardavėjai kaip kompanijos „CTL“, „Howard Technology Solutions“ bei „HumanWare“. Skaitytuve yra 5 megapikselių kamera, optinė simbolių atpažinimo sistema ir programinė įranga, kuri tekstą konvertuoja į šnekamąją kalbą. Šis prietaisas turi 2GB atminties ir jame galima patalpinti apie 600 nuskenuotų puslapių – tai prilygsta 1 200 puslapių romanui. Prietaisas gali atkurti nuskenuotus elementus. Taip pat jis palaiko MP3, WAV failus, tekstinius failus ir DAISY (Digital Accessible Information System) formatą, naudojamą knygoms, kurios skirtos skaitymo problemų turintiems žmonėms. Pakrovus bateriją, skaityti galima apie keturias valandas. Skaitytuvas turi specialią vartotojo sąsają, sukurtą žmonėms, kuriems sunku skaityti, be to, galima reguliuoti įrašų skaitymo greitį.

Kompanija „Intel“ sukūrė ir portfelio dydžio krovimo stotį, kuri gali laikyti ir krauti skaitytuvą tuo metu, kai jis skenuoja didesnį puslapių skaičių. Per keletą dienų kompanija planuoja pristatyti „Reader“ versiją, skirtą Didžiajai Britanijai, vėliau planuojama jį pateikti ir kitoms šalims. Šis prietaisas – tai alternatyva tokiems skaitymo pagalbininkams kaip teksto padidinamieji stiklai, kainuojantys apie 3 000 dolerių bei Brailio rašto skaitytuvai, kurių kaina svyruoja nuo 7 000 iki 10 000 dolerių.

Kompanijos „Amazon“ gaminamas elektroninis skaitytuvas „Kindle“ pastaraisiais metais išjudino elektroninių skaitytuvų rinką. „Tačiau kol kas nei viena kompanija nepristatė prietaiso, skirto prastai matantiems žmonėms“, – sakė nepelno grupės „Lighthouse International“, padedančios žmonėms, turintiems regėjimo negalią, marketingo direktorė Dorrie Rush. Ji pati regėjimą prarado dėl Stargardt ligos –dabar vos gali įskaityti „New York Times“ antraštes. Dorrie Rush išbandė kompanijos „Intel“ prietaisą ir susižavėjo juo. „Kompanija puikiai atliko savo darbą ir sukūrė tai, kas ne tik naudinga, bet ir atrodo puikiai“, – tvirtino moteris.

Ben Foss taip pat susijęs su šiuo projektu. Pradinėje mokykloje vyrui buvo diagnozuota disleksija – jis valandų valandas praleisdavo skenuodamas dokumentus ir faksu siųsdamas juos savo motinai, kuri juos skaitydavo sūnui telefonu. Dabar vyras tikisi, kad šis prietaisas padės studentams, susidūrusiems su šia problema. „Mes stengiamės suteikti žmonėms vilties ir galimybę gerbti save“, – tvirtino jis.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *