„Facebook“ ir „McAfee“ susivienija, siekdamos apsaugoti vartotojus nuo atakų

Pernai metais populiariausia pasaulyje socialinių tinklų svetainė „Facebook“ tapo kelių kibernetinių atakų taikiniu. Dėl šios priežasties kompanija suteikia vartotojams „McAfee Inc“ programinę įrangą, galinčią apsaugoti juos nuo atakų. Antradienį kompanija „Facebook“ patvirtino, kad 350 milijonų svetainės vartotojų gali parsisiųsti nemokamą šešių mėnesių trukmės bandomąją kompanijos „McAfee“ programinę įrangą „Internet Security Suite“. Tai leis apsisaugoti nuo virusų ir kitų internetinių grėsmių.

„Facebook“ bei „McAfee“ sukūrė ir atskirą internetinį įrankį, galintį skenuoti ir išvalyti kompiuterius nuo „Facebook“ vartotojų, kurie galėjo nukentėti nuo internetinių atakų. „Facebook“ tvirtino, jog skenavimo įrankis siūlomas nemokamai, be to, kompanija negaus jokios pajamų dalies, jei po šešių mėnesių „Facebook“ vartotojai nuspręs nusipirkti „McAfee Internet Security Suite“ programinę įrangą. Tačiau „McAfee“ pasižadėjo reklamuoti „Facebook“.

„Facebook“, kartu su kitomis socialinių tinklų svetainėmis, tokiomis kaip „Twitter“ ir „MySpace“, yra tarp populiariausių kibernetinių nusikaltėlių taikinių. Kompiuterių piratai medžioja vartotojus, tikinčius, kad jie šiose svetainėse yra apsaugoti nuo atakų. Virusas „Koobface“, nusitaikęs į „Facebook“ vartotojus, apgaulės būdu priviliojo juos nuspausti pateiktą nuorodą, kuri infekavo jų kompiuterius. Kompiuterių piratai tokiu būdu pavagia tapatybės duomenis, platina elektronines šiukšles ir atlieka kitas blogybes.

Pasak „Facebook“ atstovų, mažiau nei 1 proc. vartotojų domisi saugumo klausimais. „Mes manome, kad padarėme didžiulį darbą, siekdami apsaugoti savo tinklą ir paskyras. Tačiau mes visada siekiame dar geresnių rezultatų“, – teigė kompanijos atstovas Barry Schnitt. Naujasis skenavimo įrankis jau prieinamas anglų kalba kalbantiems „Facebook“ vartotojams. Netrukus bus pristatyta versija kitomis kalbomis. „Facebook“ vartotojai JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir dar aštuoniose kitose šalyse jau turi prieigą prie nemokamos „McAfee Internet Security Suite“ versijos. Per ateinančius tris mėnesius ši galimybė bus suteikta ir kitiems svetainės vartotojams.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *