FBI tiria kompiuterių ataką prieš „Citigroup“

Antradienį laikraštyje „The Wall Street Journal“ buvo pranešta, jog FBI tiria kompiuterių piratų ataką prieš „Citigroup Inc“, kurios metu buvo pavogta dešimtys milijonų dolerių. Tačiau šis bankas atkakliai neigia pranešimą. Laikraštyje buvo cituojamas anonimu norėjęs likti vyriausybės pareigūnas. Teigiama, jog kompiuterių piratai buvo susiję su Rusijos kibernetine gauja. Buvo atakuojamos dar dvi kitos kompiuterių sistemos, bent viena iš jų buvo susijusi su JAV valstybine agentūra.

Savo pranešime bankas „Citi“ tvirtino, jog bet kokie teiginiai, kad FBI tiria incidentą, kurio metu buvo įsilaužta į „Citigroup“ sistemas ir buvo pavogta dešimtys milijonų dolerių, yra neteisingi. „Nebuvo jokių įsilaužimų ir bankas nepatyrė jokių nuostolių“, – tvirtina bankas. „Dow Jones & Co“ atstovas sakė, jog leidinys „The Wall Street Journal“ yra įsitikinęs šios istorijos teisingumu. Laikraštyje buvo pranešama, jog ataka prieš „Citibank“ dukterinį banką buvo aptikta vasarą, nors ji galėjo būti įvykdyta net prieš metus. FBI, Nacionalinė saugumo agentūra, Krašto apsaugos departamentas ir „Citigroup“ bendradarbiauja, norėdami išsiaiškinti šios atakos aplinkybes.

Kibernetiniai nusikaltimai verslo įmonėms ir federalinei vyriausybei kelia vis didesnį susirūpinimą. Prezidentas Barakas Obama pavadino šiuos nusikaltimus viena svarbiausių ekonominio ir nacionalinio saugumo grėsme. Antradienį prezidentas pranešė, jog Howard A. Schmidt, buvęs „eBay“ ir „Microsoft“ vadovas, paskiriamas vyriausybės kibernetinio saugumo koordinatoriumi.

Buvusio Pasaulio banko Iždo apsaugos komandos vyriausiojo nario bei dabartinio Pagrindinių technologijų saugumo susirūpinimo centro viceprezidento Tom Kellermann teigimu, internetinės atakos, nukreiptos prieš bankus, yra labai dažnos. Jis pripažino, jog neturi jokių žinių apie ataką prieš „Citigroup“, tačiau didelės finansinės institucijos dažnai tampa nusikaltėlių organizacijų, esančių Rytų Europoje, Brazilijoje ir Pietų Azijoje, taikiniu. „Devyniasdešimt aštuoni procentai bankų vagysčių įvykdomos virtualiai“, – teigė Tom Kellermann. 

http://images.itzinios.lt/small/fbi_investigaes_vid.jpg

Bankai, priimantys indėlius, nuo 1996 metų balandžio iki 2008 metų pabaigos pateikė daugiau nei 53 000 pranešimų apie neteisingus pavedimus. Šie pranešimai pateikiami tuomet, kai bankas įtaria, jog buvo vykdoma kriminalinė veikla, nors ir neturima įrodymų, kad tai nusikaltimas. Nepaisant to, tokių pranešimų skaičius auga. 2008 metais tokių pranešimų buvo beveik 15 000, o 2007 metais – 9 300. Dažnai sudėtinga nustatyti, kas vykdo virtualias banko vagystes. Kompiuterių piratai naudoja „botnet“ – asmeninių kompiuterių, infekuotų virusais, galinčiais atpažinti savo šeimininką, tinklus. Ir net jei kompiuterių piratai pagaunami, atsiranda sunkumų juos baudžiant. „Mažiau nei 30 valstybių kibernetinius nusikaltimus pripažino baudžiamuoju nusikaltimu“, – sakė Tom Kellermann.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *