„Firefox“ efektyvios savybės bus visur

Praėjusią savaitę kompanija „Mozilla“ paskelbė apie savo planus įtraukti naršyklės „Swiss-Army-like“savybes į „Firefox“. Tai leistų vartotojams ieškoti tinklapių, įterpti interaktyvius žemėlapius į elektroninius paštus arba atnaujinti „Twitter“ keliais klavišų paspaudimais. Paprastos funkcijos vadinamos „Taskfox“. 

http://www.itzinios.lt/uploads/firefox_l.jpg

Blair McBride savo blog‘e paskelbė, kad daugiau nei 200 000 žmonių įdiegė ir aktyviai naudoja „Ubiquity“, kuris buvo išleistas rugpjūčio mėnesį. Šimtai programuotojų prisidėjo prie naujų funkcijų – galimybės greitai prisijungti prie daugelio socialinių tinklų svetainių arba ieškoti bet kokios svetainės, kurias vartotojai gali pasirinkti ir įdiegti programos viršuje.

„Mozilla“ teigia, kad „Ubiquity“ tikslas – leisti vartotojui „kalbėtis su naršykle“. Taigi, ilgainiui ji komandas „išversk šį puslapį į anglų kalbą“, „išversk į anglų kalbą“ ir „kaip šis tinklapis atrodytų anglų kalba?“ supras kaip vieną ir tą pačią komandą. Papildymas skolinasi metodą iš komandų eilutės: tai sutrumpinta kalba, kai vartotojas pirmiausia pasirenka veiksmą (pavyzdžiui, „paieška“), o po to – bet kokį modifikatorių. „Quicksilver“ – labai galingas programos paleidėjas ir sistemos sąsaja, skirta operacinei sistemai „Mac“, panašiai kaip ir „Ubiquity“ atgaivino komandų eilutės apdorojimą.

Naršyklėje „Firefox“ įdiegta daugiau nei 60 kalbų, todėl pasiekti tikslą „kalbėtis su naršykle“ yra didžiulis įsipareigojimas. „Taskfox“ yra būdas pateikti keletą šių funkcijų platesnei auditorijai. „Mozilla“ tikisi padaryti ją prieinamesnę įtraukiant paprastesnę versiją į „Firefox“ programinės įrangos komplektą. Kaip preliminariai pavadinta „Taskfox“ įgyvendins visa tai, galima tik spėlioti, nes šios savybės dar tik pradedamos plėtoti. „Mozilla“ dizaineris Alex Faaborg numatė keletą modelių, kaip funkcijos gali būti integruotos į adreso laukelį, paieškos laukelį arba perdangą. Viename modelyje, kurį matote aukščiau, jūs turite įvesti keletą raidžių, susijusių su jūsų veiksmu, pavyzdžiui, „ieškoti“ arba „ieškoti „Wikipedia“. Tada, nuspaudus tarpą, jūs raginamas įvesti kitą informaciją – kokios prekės ieškoti arba kokį enciklopedijos straipsnį surasti.

„Ubiquity“ kūrėjai sako, kad „Taskfox“ dar negreitai bus integruotas į „Firefox“. Tačiau, norėdami susipažinti su kai kuriomis funkcijomis, vartotojai gali susirasti „Ubiquity“ papildymą „Mozilla Labs“ tinklapyje. „Mozilla“ planuoja iki vasaros pabaigos jau turėti „Taskfox“ bandomąsias versijas. 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *