„Flash Player“ priartėjo prie sumaniųjų telefonų

Kompanijos „Adobe Systems“ programa „Flash Player“ netrukus bus naudojama ir sumaniuosiuose telefonuose (smartphone), kadangi kompanija „Research in Motion“ savo telefoną „BlackBerry“ įtraukė į prietaisų, kuriuose bus naudojama ši programinė įranga, sąrašą. Kompanijos „Apple“ mobilusis telefonas „iPhone“ kol kas nėra pridėtas prie šio sąrašo. Pirmadienį kompanija „Adobe“ paskelbė, kad šių metų pabaigoje bus išleista „Flash Player 10.1“ programinės įrangos beta versija. Ji bus skirta „Windows Mobile“ ir „Palm webOS“. Kitų metų pradžioje pasirodys beta versijos, skirtos „Android“ ir „Symbian“ platformoms.

Kompanija „RIM“ buvo įtraukta tik šį savaitgalį, todėl kol kas neaišku, kada pasirodys „Flash Player“ versija, skirta mobiliesiems telefonams „BlackBerrys“. 19 iš 20 mobiliųjų telefonų gamintojų jau sutiko naudoti šią programinę įrangą. Tai reiškia, kad mobiliųjų telefonų vartotojai galės naudotis platesniu turiniu ir įvairesnėmis programomis, įskaitant žaidimus, videomedžiagą, vieta paremtas paslaugas ir socialinių tinklų svetaines. „Jei „Flash“ nėra mobiliuosiuose telefonuose, tai reiškia, kad trūksta svarbiausios mobiliojo interneto dalies“, – tvirtino „Current Analysis“ tyrimų direktorius Avi Greengart. Jis tikisi, kad mobiliųjų telefonų gamintojai ir mobiliojo ryšio operatoriai šią programinę įrangą vartotojams pasiūlys netrukus po to, kai pasirodys beta versija. Tuo tarpu programuotojai programinės įrangos beta versiją galės atsisiųsti, kad galėtų kurti ir išbandyti mobiliąsias programas ir interneto svetaines.

Šių metų pabaigoje pasirodys „Flash Player 10.1“ beta versija, skirta „Windows“, „Linux“ ir „Macintosh“. Kartu su videomedžiaga ir kitu turiniu, „Flash“ yra naudojamas daugelyje internetinėse svetainėse demonstruojamų reklamų. „Taigi, šios programinės įrangos pritaikymas mobiliesiems telefonams reiškia, kad mobiliojo ryšio vartotojams bus galima pateikti daugiau reklamų, – sakė kompanijos „Adobe“ Platformos „Flash“ grupės technologijos strategijos direktorius Anup Murarka. – Daugybė svetainių remiasi reklamomis, kad galėtų išsilaikyti. Jie yra linkę riboti arba blokuoti mobilųjį ryšį, nes čia negalėjo pritaikyti reklamos modelio“.

Nepaisant to, kompanijos „Adobe“ pastangos nebuvo skirtos mobiliesiems telefonams. Birželio mėnesį kompanija pranešė, kad „Flash Player 10“ beta versija bus pristatyta jau spalio mėnesį. Nors netrukus pasirodys versija, skirta „Windows Mobile“ ir „Palm webOS“, tačiau versijos, skirtos „Android“ ir „Symbian“, dar teks palaukti keletą mėnesių. Mobiliojo telefono „iPhone“ nėra palaikančių prietaisų sąraše. „Deja, šiuo klausimu mes neturime jums gerų naujienų, – sakė Anup Murarka. – Kaip sakėme ir anksčiau, mums reikia papildomo palaikymo ir kompanijos „Apple“ bendradarbiavimo“.

„Mobilusis telefonas „iPhone“ yra gana didelis aplaidumas“, – tvirtino Avi Greengart. Kompanija „Apple“ mėgsta apie tokius įvykius pranešti savo organizuojamuose renginiuose. Taigi, gali būti, jog apie „Flash“ bus paskelbta renginyje „Adobe Max“.

Kompanija „Adobe“ jau padarė didelį darbą, nes sukūrė „Flash“, skirtą kelioms mobiliųjų telefonų platformoms. Mobiliųjų telefonų pastangos yra susijusios su kompanijos „Adobe“ vykdomu projektu „Open Screen Project“, kuriuo siekiama pasiūlyti platformą mobiliesiems telefonams, kompiuteriams, „netbook“ kompiuteriams ir netgi televizoriams. „Open Screen“ remia beveik 50 prietaisų gamintojų, turinio kūrėjų bei kitų partnerių. Kompanijos „Motorola“, „Nokia“, „LG Electronics“ ir „Samsung“ yra tarp mobiliųjų telefonų gamintojų, kurie jau užsiregistravo. Pirmadienį kompanija „Adobe“ teigė, kad ji dirba ir su bendrove „Nvidia“, nes siekia optimizuoti „Flash“ ir pritaikyti šią programinę įrangą „netbook“ kompiuteriuose. Tačiau ši programinė įranga nėra panacėja. „Internetines svetaines, turinčias sudėtingus kompleksinius navigacijos elementus, nebus lengva pritaikyti mažiems ekranams, – tvirtino Anup Murarka. – Bet populiariausios videomedžiagos svetainės, socialinių tinklų svetainės ir populiarūs žaidimai, kuriuose naudojama „Flash“ programinė įranga reklamoms, veiks puikiai“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *