Gandas: „Twitter“ iš sandorių su „Google“ ir „Microsoft“ uždirbs apie 25 milijonus JAV dolerių

Remdamasi anoniminiais šaltiniais „Bloomberg“ praneša, jog socialinis tinklas „Twitter“ uždirbs apie 25 milijonus JAV dolerių iš sandorių su paieškos sistemų kompanijomis „Google“ ir „Microsoft“. Sandoris, kuris leidžia „Google“ į paieškos rezultatus įtraukti „tweet“, atneš apie 15 milijonų JAV dolerių, o sandoris su „Bing“ – apie 10 milijonų JAV dolerių. Pagal 2009 m. duomenis, socialinis tinklas pirmą kartą per savo trumpą istoriją gaus nedidelį pelną. „Nedidelį“ – nes metinės tinklo veiklos išlaidos yra maždaug 20 – 25 mln. dolerių.

Priminsime, kad bendrovė „Twitter“ buvo įkurta San Franciske 2006 metais. Dabar joje dirba 105 žmonės. Iki 2009 m. pradžios „Twitter“ net nebandė nieko uždirbti, jau nekalbant apie pelną. Svetainė pritraukė milijonus vartotojų savo nemokama paslauga, kuri leidžia rašyti žinutes, ne ilgesnes kaip 140 simbolių. Prieš du mėnesius tinklo generalinis direktorius Evan Williams sakė, kad visas šis laikas buvo skirtas produkto tobulinimui, o ne ieškojimui būdų, kaip uždirbti. Ir iš tiesų – kas mėnesį „Twitter“ svetainę aplanko daugiau nei 58 milijonai vartotojų iš viso pasaulio. Pagal „ComScore“ duomenis, JAV ši paslauga yra trečioje vietoje, atsilikdama tik nuo „Facebook“ ir „MySpace“.

Biz Stone, vienas iš kompanijos įkūrėjų, atsisakė komentuoti šiuos gandus, sakydamas, kad „Twitter“ didžiuojasi atliktu darbu 2009 metais: „Mes labai džiaugiamės šiais partnerystės susitarimais ir tikimės naujų atradimų per artimiausius metus“. Jane Penner, „Google“ atstovas spaudai, taip pat išsisuko nuo komentarų, kaip ir Pete Wootton – „Microsoft“ atstovas. Nė viena šalis nenori atskleisti sandorio kainos.

Šaltiniai taip pat teigia, kad „Twitter“ ne tik gaus pajamas iš minėtų sandorių, bet ir mažins savo išlaidas. Pradžioje įmonė mokėjo dideles sumas telekomunikacinėms bendrovėms už milijardus „tweet“ žinučių platinimą belaidžiais tinklais. Dabar šių paslaugų populiarumas leido peržiūrėti sutartis mažinant šias išmokas.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *