„Google Apps“ įžengia į Los Andželą

Los Andželo miesto taryba patvirtino 7,25 milijonų dolerių vertės penkerių metų trukmės susitarimą su kompanija „Google“. Šis sandoris leis miestui naudoti „Gmail“ ir kitas „Google“ programas. „Google“ skelbia, kad šis sandoris yra pagrindinis „cloud computing“ patvirtinimas. Tačiau pažymima, kad dalis finansavimo ateina iš neįtikėtino šaltinio – kompanijos „Microsoft“. Remiantis „Los Angeles City Council minutes“, 1,5 milijono, skirto šiam projektui, bus panaudoti iš 2006 metų bylos tarp miesto ir „Microsoft“. Prieš trejus metus kompanija „Microsoft“ sumokėjo 70 milijonų dolerių, kad ieškinys būtų nutrauktas. Šį ieškinį iškėlė šešios Kalifornijos apskritys ir miestai, tvirtindami, kad „Microsoft“ naudojosi savo monopoline padėtimi ir pervertino programinę įrangą. Kompanija „Microsoft“ sumokėjo 1 milijardą dolerių ir kito kolektyvinio ieškinio byloje.

„Google“ atstovas Andrew Kovacs teigė, kad antradienį Los Andželo miesto taryba patvirtino šį sandorį. Perėjimą nuo miesto „Novell GroupWise“ elektroninio pašto serverių padės įgyvendinti kompanija „Computer Sciences Corp“. Kitas programas, tokias kaip kalendorių, dalinimąsi dokumentais bei pokalbius taip pat tvarkys „Google Apps“. Penkerių metų sutartis Los Andželo miestui kainuos maždaug 1,5 milijono dolerių brangiau nei „Novell“ naudojimas. „Tačiau kompanija „Google“ miestui suteiks papildomą talpą. Be to, tuo pačiu metu bus galima „Novell“ serveriuose paleisti kitą programinę įrangą. Vadinasi, šis sandoris yra vertas kainos“, – tvirtino miesto administracijos pareigūnas Miguel Santana.

Kompanija „Google“ siūlo „Google Apps“ vyriausybinėms agentūroms. Kompanija žada pristatyti produktą, pavadintą „Government Cloud“, kurį sertifikuos Federalinis informacijos saugumo valdymo įstatymas (FISMA). Tai turėtų įvykti jau kitais metais. Remiantis rugsėjo 15 dienos Los Andželo informacinių technologijų agentūros užrašais, „Google“ suteiks naują atskirą duomenų aplinką, vadinamą „GovCloud“.

„GovCloud“ apims programas ir duomenis. Šia aplinka naudosis tik viešosios agentūros. „GovCloud“ bus užkoduotas ir fiziškai bei logiškai atskirtas nuo standartinių „Google“ programų. Duomenys bus saugomi tik JAV ir jais galės naudotis tik JAV piliečiai, kurie turės saugumo patikrinimą. Duomenys bus užšifruoti ir saugomi įvairiuose serveriuose, todėl „Google“ administracija negalės paprastai gauti informacijos. Tačiau bus taip vadinamieji vyresnieji administratoriai, kurie galės perkompiliuoti duomenis ir juos skaityti. Duomenys priklausys miestui ir miesto taryba galės pranešti apie bet kokį duomenų ar saugumo pažeidimą.

Kritikai vis dar nerimauja dėl saugumo ir privatumo. Jie įsitikinę, kad Los Andželo miesto taryba susižavėjo sutarties sąlyga, susijusia su nuostolių likvidavimu. Joje teigiama, kad duomenų pažeidimo atveju miestui bus išmokėta kompensacija.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *