„Google“ atideda mobiliojo telefono pristatymą Kinijoje

Antradienį kompanija „Google“ atidėjo planuotą savo mobiliojo telefono pristatymą Kinijoje. Šį žingsnį paskatino konfliktas, kilęs su Kinijos Vyriausybe dėl interneto cenzūros bei įsilaužimo į kompanijos elektroninį paštą. Paieškos sistemos gigantė mano, jog šie incidentai gali priversti ją pasitraukti iš šios šalies. „Mes atidedame pristatymą“, – sakė kompanijos „Google Inc“ atstovė Marsha Wang. Ji teigė, jog pristatymo renginys, turėjęs įvykti trečiadienį, buvo atidėtas. Ji atsisakė atskleisti šio sprendimo priežastį ar pateikti naują galimo pristatymo datą.

Antradienį Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, jog paieškos gigantė turi laikytis šalyje galiojančių įstatymų ir tradicijų. Tai rodo, jog Vyriausybė neketina leistis į jokias diskusijas, susijusias su interneto cenzūra. Taigi, iškilo grėsmė, jog „Google“ turės palikti šią šalį. Tai buvo pirmasis tiesioginis komentaras apie „Google“ nuo to laiko, kai JAV kompanija sausio 12 dieną pranešė ketinanti nebecenzūruoti Kinijos paieškos rezultatų ir ruošiasi uždaryti Kinijos svetainę „Google.cn“. Šis pranešimas susilaukė Kinijos interneto vartotojų palaikymo: jie prie „Google“ biuro paliko net gėlių.

„Google“ telefonas rodo kompanijos pastangas konkuruoti ir užimti Kinijos mobiliųjų telefonų rinkos dalį. Naujausias „Google“ sprendimas nustebino tarptautinio verslo bendruomenę, tačiau šį žingsnį palaiko laisvo žodžio šalininkai. Kinijos Vyriausybė blokuoja prieigą prie užsienietiškų internetinių svetainių, kurias valdo žmonių teisių grupės bei disidentai. Be to, draudžiama prieiga ir prie medžiagos, kuri laikoma kenksminga ar pornografine.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *