„Google“ atsisakius cenzūros, Kinija pabrėžia būtinybę laikytis įstatymų

Ketvirtadienį Kinija pateikė pranešimą, kuriame teigė, jog užsienio interneto kompanijos yra laukiamos šioje valstybėje, tačiau jos turi veikti pagal vietinius įstatymus. Šis pranešimas buvo pateiktas po to, kai kompanija „Google“ pareiškė, jog savo paieškos sistemoje, skirtoje Kinijai, nebevykdys cenzūros. Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Jiang Yu šį pareiškimą pateikė tuomet, kai sužinojo, jog „Google“ ketina palikti Kinijos rinką. Kinija reikalauja, jog „Google“ ir kitos paieškos sistemos iš paieškos rezultatų filtruotų pornografiją ir kitą slaptą turinį.

Šią savaitę kompanija „Google“ paskelbė, jog ketina sustabdyti cenzūrą paieškos sistemoje „Google.cn“, skirtoje Kinijos vartotojams. Šis žingsnis gali priversti Kinijos institucijas uždaryti svetainę. Analitikai abejoja ar Kinija leis kompanijai „Google“ išlaikyti necenzūruojamą Kinijos paieškos sistemą. Kompanija taip pat pranešė, kad ji nukentėjo nuo kibernetinės atakos, kilusios iš Kinijos. Ji buvo skirta gauti prieigą prie „Gmail“ paskyrų, kurios priklauso Kinijos žmonių teisių aktyvistams.

Jiang Yu gynė Kinijos kibernetinius įstatymus, tačiau apie kaltinimą šiuo įsilaužimu šnekėjo nenoriai. „Kinijos įstatymai draudžia vykdyti tokias atakas“, – sakė ji. Paklausus, ar įstatymai draudžia ir pačiai vyriausybei vykdyti įsilaužimų veiklą, ji šį klausimą liepė užduoti kompetentingam departamentui. JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton paprašė Kinijos vyriausybės pasiaiškinimo. Kinija paaiškino savo poziciją, susijusią su JAV.

Kol kas Kinija viešai nepateikia jokio atsako į „Google“ kaltinimus. Valstybės oficiali naujienų agentūra „Xinhua“ pacitavo neprisistačiusį pareigūną, teigiantį, jog Kinijos interneto institucijos ieško daugiau informacijos apie „Google“ pareiškimus, galinčius priversti kompaniją pasitraukti iš Kinijos. „Vis dar sunku pasakyti ar „Google“ pasitrauks iš Kinijos, ar ne. Niekas to nežino“, – sakė Valstybės tarybos informacijos tarnybos pareigūnas. Jiang Yu klausimus apie „Google“ liepė užduoti kompetentingiems departamentams. Paklausus, kokie departamentai yra kompetentingi, ji pažadėjo, jog ministerija vėliau praneš apie juos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *