„Google“ dainų paieška

Naujoji muzikos funkcija, kurią trečiadienį pristatė kompanija „Google Inc“, leis JAV paieškų vartotojams klausytis dainų. Paprastas dizainas paieškos rezultatų viršuje pateiks keturias dainas. Kai vartotojas nuspaus vieną nuorodą, dainą pradės groti iš „MySpace“ ar „Lala“ grotuvų. Paieškos rezultatai apims ir albumo viršelį bei nuorodas į tokias muzikines svetaines, kaip „Pandora“, „imeem“ ir „Rhapsody“. Interneto vartotojai paiešką galės atlikti pagal atlikėjo vardą, albumo ar dainos pavadinimą. Be to, dainą galima rasti ir suvedus dalį dainos žodžių. Vartotojams bus pateikiami ir kiti paieškos rezultatai: atlikėjo pagrindinis puslapis ir gerbėjų svetainės. „Mes norime, kad muzikos paieška būtų labai paprasta, – teigė kompanijos „Google“ produkto direktorius R. J. Pittman. – Tai užtikrins didesnį šios funkcijos naudojimą“.

Įrašų kompanijos remia pastangas, kuriomis siekiama pateikti legalius muzikos šaltinius. „Tai susiję su išplėstine paieška“, – sakė kompanijos „MySpace Music“ prezidentas Courtney Holt. Tai rodo didelį kompanijos „News Corp“ svetainės „MySpace“ perversmą: šį mėnesį kompanija išleido 20 milijonų dolerių, įsigydama muzikos rekomendacinę sistemą „iLike“. „ILike“ ilgą laiką buvo naudojama „Google“ projekte. Paspaudus pavadinimą, „MySpace“ muzikos grotuvas sugroja dainą ir leidžia įsigyti ją atsisiunčiant iš svetainės „Amazon.com“ arba kompanijos „Apple Inc“ svetainės „iTunes“. Vartotojai, kurie nori tą pačią dainą išklausyti dar kartą, gaus trumpesnę jos dalį. Pilnos dainos, vaizdo klipai, koncertinių turų datos ir bilietai bei kita su grupėmis susijusi informacija gali būti prieinama per „MySpace“ arba „iLike“ svetaines.

Kompanija „Lala“, kurios grotuvas pateikia pusę dainos, suteikia galimybę įsigyti dainą iš savo kolekcijos, kurioje šiuo metu yra daugiau nei 7 milijonai kūrinių. „Lala“ taip pat siūlo dainas, kurios gali bet kada būti klausomos internete, už 10 centų. „Jeigu norite atrasti muziką, jūs turite ieškoti per „Google“ paiešką, – tvirtino „Lala“ įkūrėjas Bill Nguyen. – Tai trumpiausias kelias nuo domėjimosi muzika iki galimybės ją klausyti“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *