„Google“ įkūrėjai parduoda savo akcijas, o iki 2014 metų perleis ir dalį kontrolės

Kompanija „Google“ pranešė, jog iki 2014 metų kompanijos įkūrėjai Larry Page ir Sergey Brin jau bus pardavę didžiąją dalį kompanijos akcijų. Lapkričio mėnesį jie pasirašė ilgalaikes akcijų perleidimo sutartis – tai labai dažnas žingsnis, leidžiantis turtingiems vadovams išskaidyti savo portfelius nesukeliant baimės rinkoje. Tačiau šis planas įdomus tuo, jog praėjus nustatytam laikui Larry Page ir Sergey Brin turės mažiau nei pusę kompanijos „Google“ akcijų. „Šiandien mes pranešėme, jog Larry Page ir Sergey Brin per ateinančius penkerius metus sutiko parduoti 5 milijonus kompanijos „Google“ akcijų – jų turimos akcijos sudaro apie 17 proc. visų „Google“ akcijų, – pranešė kompanija. – Jie ir toliau yra įsipareigoję kompanijai „Google“ ir įtraukti į kasdieninę kompanijos valdymo ir produkcijos strategiją. Didžioji dalis jų grynojo turto ir toliau lieka kompanijoje. Šie išankstinio pardavimo planai buvo suorganizuoti siekiant leisti Larry Page ir Sergey Brin pamažu parduoti savo turimas akcijas ir suteikti jų turtui daugiau likvidumo“.

Kompanija „Google“, 2004 metais paskelbusi pirminį viešąjį akcijų pardavimą, sukūrė dvigubos klasės akcijų struktūrą. A klasės akcijos siūlomos viešai ir jų savininkui už vieną akciją suteikiamas 1 balsas. B klasės akcijos priklauso Larry Page, Sergey Brin, vadovui Eric Schmidt, direktoriams, pirmiesiems investuotojams bei pagrindiniams vadovams – viena akcija jiems suteikia dešimt balsų. Larry Page ir Sergey Brin šiuo metu priklauso 59 proc. balsų. Pardavę savo akcijas, jie turės 48 proc. „Google“ balso teisių.

Šiuo metu kompanijos vadovas Eric Schmidt turi 9,5 proc. balso teisių, taigi, triumviratas valdo daugiau nei 50 proc. kompanijos balso teisių. O pridėjus direktorius bei pagrindinius vadovus, „Google“ kompanijos pagrindiniai dalyviai valdo net 70,9 proc. visų balso teisių. 2004 metais pirminio viešo siūlymo laiške kompanija rašė, jog nauji investuotojai turės visiškai pritarti „Google“ ilgalaikei ekonominei ateičiai ir turės mažai galimybių paveikti kompanijos strateginius sprendimus. Tai reiškia, kad akcininkai niekada nepasikeis.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *