„Google“ išleis „ EtherPad“ kaip atvirą kodą

Penktadienį kompanija „Google“ įsigijo realaus laiko teksto redaktorių „EtherPad“: tai bus atviro kodo programinė įranga. Paskelbusi apie „EtherPad“ įsigijimą kompanijai „AppJet“, „Google“ nusprendė kitų metų kovo pabaigoje patalpinti šį priedą internetinėje programos versijoje. Nepaisant to, dabartiniai „EtherPad“ vartotojai apgailestauja, kad „Google“ atsisakė planų leisti vartotojams ir toliau kurti naujus talpinamus „pads“ bent jau tol, kol „EtherPad“ programinė įranga bus išleista kaip atviras kodas.

Vartotojams buvo siūlomos trys „EtherPad“ versijos: „Free“ versija pradedantiesiems, „Professional“ versija už 8 dolerius per mėnesį bei „Private Network“ versija, kurios kaina siekė 99 dolerius ir kurią buvo galima atsisiųsti į patalpoje esančius vartotojų serverius. Penktadienį kompanija „Google“ pranešė, jog nuo šiol nebebus imamas mokestis iš „Professional“ versijos vartotojų. Kol kas neaišku, ar šis sprendimas dar galioja, nes „Google“ atsisakė tai pakomentuoti. Taip pat nėra žinoma, ar kompanija „Google“ ir toliau siūlys „EtherPad“ paslaugas, kai programinė įranga bus išleista kaip atviras kodas. „Mes pradėjome planuoti, kaip pateikti atviro kodo šaltinį „EtherPad“ ir remtis „AppJet Web Framework“. Mes ir toliau remsime naujų „pad“ kūrimą, bent jau kol pateiksime atvirą kodą“, – tvirtino buvęs „AppJet“ vadovas Aaron Iba.

Penktadienį kompanija „Google“ pranešė apie „AppJet“ įsigijimą. Tokiu būdu kompanija bando paremti „Wave“ – „Google“ realaus laiko bendradarbiavimo programą, kuri apjungia elektroninį paštą, momentines žinutes bei dalinimąsi dokumentais. Dėl „Wave“ kilo daugybė gandų, ji vis dar ribotai pateikiama vartotojams ir įmonėms. „Mes suprantame, jog „Wave“ nepasižymi visomis funkcijomis ir ji nėra tokia subrendusi kaip „EtherPad“. Mes esame patenkinti, jog netrukus susiliesime su „Google Wave“, – sakė Aaron Iba.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *