„Google“ meta iššūkį „IE“ dominavimui

Kompanija „Google Inc“ ėmėsi naujų pastangų, kad įveiktų naršyklių versle dominuojančią kompaniją „Microsoft Corp“. Praėjusį mėnesį kompanija išleido papildinį, kuris „Chrome“ naršyklę įterpia į „Internet Explorer“. Šis žingsnis gali dar labiau paskatinti konkurenciją. Kompanija „Google“ padarė nedidelę pažangą kovoje prieš „IE“, kai prieš metus pristatė „Chrome“. Pavadinta „Chrome Frame“, naujoji „Google“ technologija padidina „JavaScript“ greitį naršyklėje „IE“. Be to, ji išsprendžia galvosūkius, su kuriais susiduria interneto programuotojai, kuriantys svetaines ir programas, besiremiančias interneto standartais, kurių nepalaiko naršyklė „IE“. Pavyzdžiui, tai gali būti „HTML 5“.

Blog‘o pranešime kompanijos „Google“ inžinieriai pažymėjo, jog programuotojai dažnai sukuria būdus, kaip galima apeiti arba apriboti interneto programų funkcionalumą, kad jos palaikytų „IE“. „Chrome Frame“ leidžia jiems sukurti pilno funkcionalumo programas, veikiančias kompanijos „Microsoft“ naršyklėje. Kompanija „Google“ technologiją „Chrome Frame“ vaizduoja kaip palaimą programuotojams ir vartotojams, tačiau kritikai mano, kad šis žingsnis yra bandymas pritraukti vartotojus, o ypač didelių kompanijų svetaines. „Kompanija „Google“ suvokia, kad priversti vartotojus atsisakyti „IE“ yra labai sunku, – sakė kompanija „Forrester Research Inc“ analitikė Sheri McLeish. – Akivaizdu, kad „Google“ taikosi į visus kompanijos „Microsoft“ vykdomus verslus. Tačiau šis žingsnis yra išties netikėtas“.

Kompanija „Microsoft“ įspėjo „IE“ vartotojus, kad „Chrome Frame“ gali padvigubinti jų saugumo problemas. „IE“ generalinis vadovas Amy Bazdukas tvirtino, kad „IE8“ vartotojai, naudojantys „Chrome Frame“, gali netyčia išmesti visas naršyklės apsaugas. Sheri McLeish pripažino, kad visos kompanijos turi rūpintis saugumu, tačiau jos turėtų taikyti ne tik „IE“, bet ir „Google“ atnaujinimus. Atrodo, kad kompanija „Google“ yra pasirengusi imtis tokios rizikos kovodama su programinės įrangos gigante.

„Chrome Frame“ – tai naujausias kompanijos žingsnis konkurencinėje kovoje prieš „Microsoft“. Kompanija, kuriai praėjusią savaitę suėjo 11 metų, dalį didžiulio savo pelno, gauto iš paieškų rinkos, panaudojo programų verslui. Kompanija pristatė įrankių rinkinį „Google Apps“. Liepos mėnesį kompanija paskelbė planus, kuriais siekia perimti „Microsoft“ verslo pagrindus – „Windows“. Naujoji „Google“ atviro kodo operacinė sistema, taip pat pavadinta „Chrome“, galės veikti „netbook“ kompiuteriuose jau kitų metų antrąjį ketvirtį.

Daugybė kompanijų, tokių kaip „Digital Research“ bei „Sun Microsystems“, bandė mesti iššūkį kompanijai „Microsoft“ operacinių sistemų rinkoje, tačiau joms nepavyko. Analitikai tvirtina, kad „Google“ turi reikiamą finansavimą, taigi, gali užvirti reali konkurencinė kova.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *