„Google“ operacinė sistema „Chrome OS“ bus 2010 metų saugumo karštasis taškas

Kompanijos „Google“ operacinė sistema „Chrome OS“ 2010 metais taps kompiuterių piratų taikiniu. Į šią operacinę sistemą gali būti nusitaikyta dar iki jos oficialaus išleidimo. „Tai bus naujas produktas. Tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios į operacinę sistemą dėmesį atkreips kompiuterių piratai, – sakė kompanijos „McAfee“ grėsmių valdymo direktorius Sam Masiello. – Taip nutiko ir su „Windows Vista“ bei „Windows 7“. Kol „Chrome OS“ bus nauja, ji kels susidomėjimą saugumo tyrėjams ir masins kibernetinius nusikaltėlius“. Apie šią operacinę sistemą kompanija „Google“ paskelbė liepos mėnesį, o lapkritį išleido atvirą kodą. Teigiama, kad oficialiai ši operacinė sistema pasirodys jau 2010 metų pabaigoje.

Dar viena priežastis, dėl kurios kompiuterių piratai taikysis į šią operacinę sistemą – tai jos priklausomybė nuo „HTML 5“, nebaigtos „HTML“ (Hypertext Markup Language) versijos, turinčios pakeisti esamus priedus, tokius kaip „Adobe Flash“ bei kompanijos „Microsoft“ technologiją „Silverlight“. „HTML 5“ taip pat palaiko ir neinternetines interneto programas, nors tradiciškai internetinės paslaugos ir programinė įranga gali būti pasiekiama tik prisijungus prie interneto. „Judant link geros kokybės internetinių programų, ribos tarp prisijungimo prie interneto ir neprisijungimo nyksta, – teigė Sam Masiello. – Kibernetiniai nusikaltėliai galės atakuoti vartotojus ir tada, kai jie nebus prisijungę prie interneto“.

Paieškos gigantės bendradarbiavimo ir ryšių programinė įranga „Google Wave“ yra puikus įrankis kontroliuoti „botnet“ tinklus. „Produktas „Google Wave“ naudoja „XMPP“ (eXtensible Messaging and Presence Protocol) protokolą, kuris suteikia internetinių programų kontrolę, – pasakojo Sam Masiello. – Tai gali būti naudojama ir decentralizuotoms komandoms“. Nors kompanija „McAfee“ įspėjo apie „Chrome OS“, „HTML 5“ ir „Google Wave“, Sam Masiello pripažino, kad 2010 metais greičiausiai nebus daug įsilaužimų, kadangi „Chrome“ bus pristatyta tik metų pabaigoje, o „HTML 5“ – vis dar nebaigta.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *