„Google“ planuoja įgyvendinti pasiūlymą „Pirk bet kur, skaityk visur“

Kompanija „Google“ planuoja pradėti skaitmeninių knygų programą „Google Editions“, leidžiančią bet kur pirkti ir skaityti elektronines knygas. Ši programa kitų metų pirmąjį ketvirtį bus pristatyta JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Europoje. Kompanijos „Google“ strateginės partnerystės direktorė Amanda Edmonds, kalbėdama Frankfurte vykusioje Priemonių keitimo konferencijoje, sakė, kad ši programa bus pristatyta iki birželio mėnesio. Viena iš kompanijos „Google“ siūlomos paslaugos stiprybių – tai, jog nupirkta knyga lieka „cloud library“. Vadinasi, ją galima skaityti bet kuriame prietaise, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, sumaniuosius telefonus (smartphone) ir elektroninius skaitytuvus. „Visos knygos bus patalpintos toje pačioje bibliotekoje, todėl nesvarbu, kur jūs jas perkate ir kur jas skaitote“, – sakė Amanda Edmonds. Kai knyga bus atidaroma konkrečiame prietaise, bus sukuriama talpyklos versija, leisianti knygą skaityti ir neprisijungus prie tinklo. „Mūsų koncepcija yra vartotojams pasiūlyti atvirą paslaugą: mes neverčiame jų pasirinkti prietaisą, programinę įrangą ar mažmeninį pardavėją“, – pasakojo Amanda Edmonds.

Programa „Google Editions“ pasižymi trimis verslo modeliais: leidžia elektroninę knygą įsigyti per „Google Books“, iš partnerio arba iš leidėjo svetainės. Mokėjimas bus padalintas 63/37 leidėjo naudai. Jei knyga įsigyjama iš mažmeninio pardavėjo, leidėjas gaus 45 proc. pelno, o 55 proc. pasidalins kompanija „Google“ ir pardavėjas. Amanda Edmonds teigimu, diskusijos dar tik prasideda. Kol kas dar nesutarta, kaip bus dalinamas pelnas tuo atveju, kai knyga įsigyjama iš leidėjo svetainės. Direktorė teigė, kad kai kuriose šalyse gali būti taikoma nuolaida, tačiau ji bus paimama iš kompanijos „Google“ pelno dalies.

Šiuo metu kompanija bendradarbiauja su „W H Smith“, „Blackwell“ ir „The Book Depository“ kompanijomis bei tūkstančiais Didžiosios Britanijos leidėjų. Amanda Edmonds patvirtino, kad kompanija „Google“ ketina bendradarbiauti su prietaisų gamintojais, tačiau atsisakė pateikti jų pavadinimus. Tačiau ji pripažino abejojanti, ar tai bus „Kindle“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *