„Google“ pradėjo pardavinėti „Nexus One“

Antradienį kompanija „Google Inc“ pradėjo pardavinėti savo mobilųjį telefoną. Tai ilgai lauktas žingsnis, kuris turėtų padėti kompanijai apsaugoti internetinės reklamos imperiją: žmonės vis dažniau internete naršo naudodami savo mobiliuosius telefonus, o ne kompiuterius. Telefone „Nexus One“, kaip ir maždaug dar dvidešimtyje kitų mobiliųjų prietaisų, yra įdiegta operacinė sistema „Android“, kompanijos „Google“ pristatyta 2007 metais, norint palengvinti prisijungimą prie savo paslaugų bei kitų internetinių svetainių esant ne namuose ar ne biure.

Kompanija „Google“ jutiklinį ekraną turintį telefoną sukūrė bendradarbiaudama su Taivano kompanija „HTC Corp“, pagaminusia pirmąjį telefoną su „Android“ operacine sistema bei šį naują telefoną. Kompanija „Google“ visus pardavimus atliks internete ir kol kas neturi jokių planų leisti vartotojams susipažinti su „Nexus One“ mažmeninėse parduotuvėse. Pastarąsias tris savaites šiuo telefonu naudojosi „Google“ darbuotojai. Tai skatino žiniasklaidos gandus apie tai, kad kompanija švaisto savo jėgas kurdama vartotojų elektronikos prietaisus. Mobilusis telefonas „Nexus One“ gali sukelti šiek tiek nusivylimo, nes jis siūlo tik keletą naujų patobulinimų, kurie išsiskiria iš šiuo metu pardavinėjamų telefonų. Be to, šio telefono kaina pakankamai didelė – 529 doleriai.

Šis žingsnis padidino konkurenciją tarp dviejų gerai vertinamų Silikono Slėnio kompanijų – „Google“ bei „Apple Inc“, kuri per pastaruosius 2,5 metų pardavė daugiau nei 30 milijonų „iPhone“ telefonų. Antradienį kompanija „Apple“ pranešė apie savo planus įsigyti mobiliųjų reklamų paslaugų kompaniją „Quattro Wireless“. Tuo tarpu kompanija „Google“ ketina už 750 milijonų dolerių įsigyti „AdMob“. Šie pranešimai paviešinami dar prieš prasidedant Tarptautinei vartotojų elektronikos parodai (CES), vyksiančiai Las Vegase.

Iš 20 milijardų reklamų, kurias parduoda „Google“ kasmet, dauguma jų susijusios su internetinės paieškomis. Tačiau programos, pateikiančios daugiau tiesioginių kelių į norimas mobiliąsias programas gali sumažinti poreikį mobiliuosiuose telefonuose atlikti paieškas. Sukurdama ir pardavinėdama savo mobilųjį telefoną, „Google“ įgauna naują būdą užsitikrinti, kad jos paslaugos žmonėms išliks lengvai pasiekiamos. „Google“ tvirtina, jog „Nexus One“ yra pirmasis supertelefonas, galintis konkuruoti su „iPhone“ bei kitais sumaniaisiais telefonais, tokiais kaip kompanijos „Research In Motion Ltd“ produktas „BlackBerry“.

Šis telefonas plonesnis nei kiti. Jo storis – vos 11,5 milimetrų. Jis lengvas kaip ir Šveicarijos armijos peilis ir sveria tik 130 gramų. Šis telefonas suteikia galimybę pritaikyti savo reikmėms telefono pagrindinį puslapį bei leidžia naudoti balso atpažinimo funkciją atliekant tokias užduotis kaip elektroninių laiškų rašymas bei „Google“ mobiliųjų telefonų žemėlapių produktų naršymas. „Iš veikimo perspektyvų šis telefonas primena 4-5 metų senumo nešiojamąjį kompiuterį“, – sakė „Google“ vadovas Andy Rubin. Tačiau daugumą šių savybių galima rasti ir kituose telefonuose, kuriuose naudojama „Android“ operacinė sistema. Be to, gali praeiti daug laiko, kol šis telefonas pasiūlys tiek daug įrankių kiek „iPhone“ – pastarajam telefonui sukurta 100 000programų, o „Android“ operacinei sistemai tik 18 000.

Mobiliojo telefono „Nexus One“ kaina – 529 doleriai – yra beveik du kartus didesnė nei galingojo „iPhone“, pasirašant dvejų metų sutartį su „AT&T Inc“. Kompanija „Google“ nustatė didesnę kainą, nes vartotojai gali pasirinkti savo operatorių. Tai labai neįprasta JAV, kadangi šioje valstybėje mobilieji telefonai paprastai siūlomi išskirtinai tam tikriems tiekėjams. Pirmuosius kelis mėnesius „Nexus One“ veiks tik GSM tinkluose. Šis apribojimas reiškia, jog JAV vartotojai galės naudotis tik „T-Mobile USA“ tinklu, jeigu norės turėti prieigą prie spartaus interneto. Vartotojai, norintys pasirašyti dvejų metų sutartį su kompanija „T-Mobile“, galės mobilųjį telefoną nusipirkti už 179 dolerius.

Technologinės kliūtys neleidžia pradinei telefono „Nexus One“ versijai veikti JAV kompanijų „Verizon Wireless“ bei „Sprint“ tinkluose, nors kompanija „Google“ planuoja pateikti telefono versiją, veikiančią su „CDMA“ technologija, pristatyti jau pavasarį, o kompanija „Verizon Wireless“ ketina paremti šį siekį. Kalbant apie kompaniją „AT&T“, telefonas suderinamas tik su lėtesniu bevielio ryšio tinklu, o ne 3G, kurį naudoja „iPhone“. Mobilusis telefonas „Nexus One“ turėtų veikti su dauguma užsienyje esančių operatorių, kadangi kitose valstybėse dominuoja GSM technologija.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *