„Google” prisideda prie bylos prieš „Microsoft”

   Prie Europos antimonopolijos bylos prieš „Microsoft” ir „Internet Explorer” prisijungia ir „Google”. Vasario 24 d. „Google” padavė prašymą  Europos komisijai dėl dalyvavimo šioje byloje. „Google” dalyvaus antimonopoliniuose kaltinimuose prieš „Microsoft” dėl šios kompanijos dominavimo interneto naršyklių rinkoje. Bylos klausymas vyks Eurokomisijoje.

          Jei „Google” prašymas bus patenkintas, ji turės teisę dalyvauti visuose posėdžiuose, kuriuose bus svarstomas šis klausimas. Taip pat turės galimybę susipažinti su konfidencialia informacija ir teisę išsakyti savo prieštaravimus. Prie šios antimonopolinės bylos prisijungia ir „Mozilla” – naršyklės „Firefox” kūrėjai ir „Opera” – tokio pat pavadinimo interneto naršyklės kūrėjai. „Mozilla” 2009 m. vasario pradžioje jau įgijo teisę dalyvauti šioje byloje.

          „Google” mano, jog interneto naršyklių rinkos konkurencinės galimybės yra labai silpnos ir tai trukdo į produktus įvesti naujoves.  Naršyklės „Internet Explorer” „pririšimas” prie „Windows” operacinės sistemos suteikia jai nesąžiningą pranašumą prieš kitus produktus. Palyginkite tai su mobiliojo ryšio rinka, kur „Microsoft” negali „pririšti” vartotojų prie „Internet Explorer” naršyklės ir tai automatiškai suteikia jai mažesnį populiarumą.

           Pranašumas vartotojams (net ir tokiu sunkiu konkurenciniu metu, kaip dabar) matomas iškart: padidėjo naršyklių greitis, apsauga ir daugybė kitų naudingų funkcijų, – pranešė „Google” atstovas Sundar Pichai oficialiame bloge.

           Primename, jog sausio pabaigoje Europos komisija oficialiai perspėjo „Microsoft” kompaniją dėl monopolinio piktnaudžavimo savo padėtimi rinkoje. Pranešime buvo skelbiama, jog integruoti naršyklę į operacinę sistemą  „Windows” yra draudžiama pagal Europos konkurencijos įstatymus. Pranešimas buvo siunčiamas atsižvelgiant į Norvegijos kompanijos „Opera” skundą, kuris buvo paduotas 2007 metų pabaigoje. Skunde buvo teigiama, jog naršyklės integravimas operacinėje sistemoje yra neteisėtas, „Microsoft” privalo nutraukti „Internet Explorer” integravimą į „Windows”, bei padaryti „Internet Explorer” atitinkančia visus web standartus programa.

          Šiuo metu „Internet Explorer” populiarumas krenta visame pasaulyje. 2009 m. sausį „Internet Explorer” rinkos dalis buvo 67,55%, o tai beveik 8% žemiau, nei prieš metus ir 0,06% mažiau, nei prieš mėnesį. Antroje vietoje yra „Firefox” naršyklė, užimanti 21,53% rinkos. Tai 4,55% viršija pernai metų rodiklius. Pagal specialistų prognozes „Internet Explorer” populiarumas ir toliau kris, tačiau „Microsoft” tikisi, jog naujoji „Internet Explorer 8” naršyklė perims iniciatyvą iš „Firefox”.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *