„Google“ sujungia „NY Times“ ir „Wash. Post“ istorijas

Interneto paieškos lyderė kompanija „Google Inc“ pradėjo bendradarbiauti su „The New York Times“ ir „The Washington Post“, bandydama padėti sunkumus patiriančiai laikraščių pramonei. Naujasis projektas, pavadintas „Living Stories“, buvo pristatytas antradienį kompanijos „Google“ internetinės svetainės skyrelyje „labs“. Ši paslauga turėtų leisti skaitytojams lengviau sekti atnaujinamas naujausias istorijas. Naujasis projektas pateiks istorijų paketą, todėl bus lengviau atnaujinti pateikiamas istorijas. Antradienį pagrindinės temos apėmė sveikatos apsaugos reformą, vadovų atlyginimus bei „Washington Redskins“.

Kompanija „Google“ nemoka laikraščiams už turinį ir kol kas neplanuoja prie medžiagos parduoti vietos reklamoms. Kompanija mano, jog „Living Stories“ gali padėti laikraščiams prisitaikyti prie pokyčių, kurių metu milijonai žmonių naujienas sužino internete, o ne spausdintuose laikraščiuose. Tai didžiulė problema laikraščiams, kadangi jie praranda pajamas, gaunamas už reklamą spaudos leidiniuose. Kadangi reklama spaudoje žlunga, kai kurie laikraščių leidėjai užsipuolė kompaniją „Google“, kaltindami ją naudos gavimu iš pateikiamų istorijų internete fragmentų bei nuotraukų.

Kompanijos „News Corp“ vadovas Rupert Murdoch buvo tarp aršiausių kritikų. Jis netgi grasino, jog blokuos „Google“ prieigą prie „News Corp“ leidinių, įskaitant ir „The Wall Street Journal“. Tuo tarpu „The New York Times“ mano, kad „Google“ yra jų sąjungininkas. „Mes turime labai sėkmingus ir reikšmingus ryšius su kompanija „Google“, – sakė šio laikraščio atstovas Martin Nisenholtz.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *