„Google“ telefonas bus pristatytas jau šią savaitę

Tikimasi, kad kompanija „Google“ naujuosius metus pradės pristatydama savo sumanųjį telefoną „Nexus One“: tai įvyks jau antradienį. Interneto paieškų ir reklamos gigantė jau įžengė į mobiliojo ryšio rinką pristatydama „Android“ operacinę sistemą, kuri naudojama daugelyje telefonų – pradedant kompanijos „T-Mobile“ telefonu „G1“, kuris buvo pristatytas 2008 metų spalio mėnesį ir baigiant „Motorola Droid“. Tačiau naujasis telefonas „Nexus One“, kurį pagamino Taivano mobiliųjų telefonų gamintojas „HTC“, pristato naują tendenciją. Manoma, kad kompanija „Google“ savo prekinio ženklo telefonus pardavinės tiesiai vartotojams. Taigi, telefonai nebus susieti su operatoriais. Kompanijos „Apple“ populiarusis sumanusis telefonas „iPhone“ prieinamas išskirtinai per JAV kompaniją „AT&T“, tuo tarpu „Google“ telefono naudotojai galės patys pasirinkti ryšio tiekėją.

Technologijų blog‘as „Gizmodo“ teigia, jog mobilusis telefonas „Nexus One“ kainuos 530 dolerių, o jeigu bus pasirašoma dvejų metų sutartis su kampanija „T-Mobile“ – 180 dolerių. Kompanija „Google“ neatskleidžia savo planų apie įėjimą į greitai augančią sumaniųjų telefonų rinką. „Pirmojo prietaiso su „Android“ pristatymo metu, lygiai prieš metus, mes pamatėme galingą, atvirą platformą, galinčią pagreitinti produkto inovacijas, – teigiama kvietime į „Google“ organizuojamą spaudos konferenciją. – Tačiau tai tik pradžia“. Apie renginį kompanija nepateikia daugiau duomenų. Atrodo, kad ši spaudos konferencija organizuojama taip, kad ji įvyktų anksčiau nei Vartotojų elektronikos paroda, kuri pradės veikti sausio 7 dieną Las Vegase.

Praėjusį mėnesį pasirodė pranešimai, jog kompanija „Google“ pateikė savo kompanijos darbuotojams mobiliuosius telefonus. Kompanijos įžengimas į sumaniųjų telefonų rinką sulaukė skirtingos reakcijos. „Atrodo, jog kompanija „Google“ siekia išsiaiškinti ar gali pasiekti tai, ką pasiekė „Apple“, – sakė analitikas „Rob Enderle“, vadovaujantis kompanijai „Enderle Group“. Paminėdamas kompanijos „Google“ 750 milijonų dolerių vertės mobiliojo ryšio reklamos kompanijos „AdMob“ įsigijimą, jis teigė, kad daugybė analitikų tikisi, jog kompanija „Google“ pakartos savo internetinių reklamų sėkmę ir mobiliųjų telefonų erdvėje.

Ne visi sutinka, kad šis žingsnis protingas. „Kompanijos „Google“ prekybos telefonais žingsnis nėra labai protingas, – sakė kompanijos „Gartner“ analitikas Van Baker. – Jiems reikės skirti daug pinigų, kad galėtų sumokėti už mobiliojo telefono paslaugas“. Kompanijos „Ovum“ darbuotojas Jonathan Yarmis tvirtino, jog kompanijai „Google“ reikės ne tik reklamuoti savo sumanųjį telefoną, bet ir remti partnerius, gaminančius telefonus su „Android“. Nors „Android“ dalis JAV sumaniųjų telefonų rinkoje yra gana maža, tačiau per pastaruosius metus ji padvigubėjo ir spalio mėnesį siekė 3,5 procentus. Kompanija „Gartner“ prognozuoja, kad 2012 metais ši dalis išaugs iki 14 procentų.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *