Indijos tarnautojai darbo laiką leidžia socialiniuose tinkluose

Indijos asociacija Prekybos ir pramonės rūmai nustatė, kad socialiniai tinklai turi įtakos įmonių produktyvumui. Trylikoje didžiausių Indijos miestų buvo apklausta 4 tūkstančiai biurų darbuotojų nuo 21 iki 60 metų. Paaiškėjo, kad respondentai socialinių tinklų svetainėse darbo metu praleidžia vidutiniškai po vieną valandą kasdien, o tai sumažina jų darbo našumą 12,5 procentų.

77 proc. darbuotojų, užsiregistravusių socialiniame tinkle „Orkut“ sako, kad savo mėgstamoje svetainėje lankosi kiekvieną dieną. Tą patį pripažino beveik pusė „Facebook“ profilių savininkų. Be to, 40 proc. socialinių tiklų vartotojų teigė ir savo profilių puslapius kūrę darbo metu.

83 proc. respondentų nemato nieko blogo leisti darbo laiką naršant internete. Remiantis apklausa, 19 proc. Indijos bendrovių leidžia savo darbuotojams naudoti socialinius tinklus tik darbo reikalais. 16 proc. – ribotai leidžia naudotis ir asmeniniais tikslais. 40 proc. bendrovių darbuotojai turi laisvą prieigą prie svetainių „Orkut“, „Facebook“, „MySpace“ ir „Linkedln“.

Tyrimas taip pat parodė, kad 84 proc. respondentų kenčia nuo nesveikos priklausomybės dėl interneto: jie pertraukų metu nesiilsi, internete būna daug ilgiau, nei paprasti vartotojai, pyksta, jei juos atitrauki nuo interneto naršymo .

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *