„InfoBalt 2009” interviu ciklas: Kompiuteriniai mokomieji žaidimai vaikams

KTU studentai siūlo naują būdą sudominti pradinukus pasaulio pažinimo pamokomis: pristatomas mokomasis žaidimas vaikams „Mokinukai.lt“. Apie šį projektą kalbame su jo kūrėjais Mantu Kavaliausku ir Mantu Radvila:

Kokius žaidimus kuriate?

– Specializuojamės mokomųjų žaidimų kūrime. Šiuo metu kuriame mokomuosius žaidimus pradinių klasių moksleiviams, tačiau turim kelis projektus ir šiek tiek vyresniems, bet stengiamės kol kas apsistoti ties pradinukais, kadangi ten daugiau animacijos, daugiau spalvingumo ir žaismingumo, kuris labiau veikia būtent tokiam amžiuj.

Koks pagrindinis Jūsų projektas?

– Priešpaskutinis mūsų produktas yra mokinukai.lt portalas ir jis yra skirtas pasaulio pažinimo mokymui – šiai pamokai. Portale yra pateikiama animuotų prezentacijų, demonstracijų, taip pat įvairios užduotys, skirtos įgytų žinių užtvirtinimui, kūrybinės užduotys, kontrolinės, interaktyvios… Su šiuo projektu dabar dirbam. Jis jau išplėstas iki 3-4 klasės, t.y. apima 1-4 klasę, atitinka išsilavinimo standartus, atitinka pradinių klasių ugdymo programą ir mes jį platiname Lietuvos mokyklose.

Ar platinate jį nemokamai?

– Mokamai. Parduodame metinę produkto licenciją priklausomai nuo mokinių skaičiaus mokykloje. Visa mokykla gali naudotis tuo produktu: gauna kodą ir prisijungia per internetą.

Kiek mokyklų jau naudojasi mokinukas.lt?

– Šiuo metu yra virš 200 mokyklų.

Ar tai daugiau didžiųjų miestų mokyklos?

– Labai įvairiai: turime ir didžiuosiuose miestuose, kas be ko, ir kaimuose, turime net ir specialiųjų mokyklų, su negalia vaikų. Turime kelis klientus užsienyje, lietuvių mokyklas.

Jūsų žaidimai yra tik Lietuvių kalba?

– Taip.

Ar planuojate praplėsti kalbų pasirinkimą?

– Šiaip galvojame pabandyti pasiūlyti ir kitoms šalims, ne tik Lietuvai. Turbūt artimiausiu metu, jeigu bus kažkas daroma, tai bus su Lenkija, nes vis tiek yra panaši mokymo sistema, geografiniai dalykai…

Gal mokyklos jau pačios ieško Jūsų produkto?

– Įvairiai. Šiaip siūlom, nes daug kas dar net nežino apie tokią naujovę, bet jau vieni metai kaip dirbame ir žinomumas palyginti yra nemažas. Dabar jau būna, kad patys ieško ir pasiskambina, užsisako ir t.t. Yra mokytojų, kurie labai suinteresuoti, stengiasi būti naujoviški, todėl ieško tokių priemonių ir susiranda mus patys.

Kuom išsiskiriat iš kitų?

– Yra kelios kompanijos, kurios kuria edukacinius žaidimus, bet mes juos jau gerokai lenkiam turiniu, kokybe… Apskritai paskutiniai pasirodę projektai jau gan seni yra: buvo „Šviesos“ leidykla, kuri darė kažką panašaus, bet kito grynai mokomojo ir tik mokykloms skirto portalo mes nežinome. Šiaip sukuria vieną kitą žaidimėlį, bet mes padarėm bendrą visumą, kad išeitų ir pamoką dėstyt, ir patikrint šiek tiek žinias, sudomint moksleivius ir t.t. 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *