Internete parduodami Ukrainos rinkiminiai balsai

Sekmadienį pasirodė pranešimai, jog Ukrainoje parduodami rinkėjų balsai. Už vieną balsą galima gauti 300-500 grivinų (37-63 dolerius). Tokius pasiūlymus internete pateikė buvusios Sovietų sąjungos respublikos piliečiai. Jie teigė, kad yra pasirengę parduoti savo sausio 17 dieną vyksiančių prezidento rinkimų balsus. „Aš netikiu mūsų demokratija, todėl parduodu savo balsą. Galbūt atsiras ir daugiau tokių. Vienintelis dalykas, dėl kurio galima diskutuoti, yra kaina“, – rašė vienas žmogus, pateikęs skelbimą internete.

Valstybinio saugumo tarnyba apie šiuos pasiūlymus neturėjo jokių pastabų, tačiau centrinės rinkimų komisijos pareigūnas teigė, kad balsų pirkimas yra nelegalus ir tam taikoma baudžiamoji atsakomybė. Atrodo, kad siūlymas parduoti balsus nėra laikomas nusikaltimu. Kitas pasiūlymas buvo toks: „Man visiškai nesvarbu, kas laimės. Parduodami trys balsai: du Kijeve, vienas Bila Tserkva. Už kiekvieną prašau 500 grivinų“. Kai kurie pateikė ir savo elektroninio pašto adresus. kiti paliko kontaktinį telefono numerį.

Nusivylę rinkėjai

25 metų Kijeve gyvenantis Vadim teigė sulaukęs keleto pasiūlymu dėl šio skelbimo. „Ukrainos politika manęs visiškai nedomina. Man nesvarbu, kas taps prezidentu. Aš nesu patriotas“, – sakė jis. Vyriškis teigia, kad jis gali surinkti apie 10 balsų, jei už kiekvieną būtų mokama po 500 grivinų. „Aš jau gavau pasiūlymų ir šiuo metu svarstau“, – teigė jis. Jis neketina pasakyti ar šie pasiūlymai buvo gauti iš politinių partijų, jų agentų ar atskirų asmenų.

Sekmadienį vyksiantys prezidento rinkimai jau penktieji. Jie vyksta šalyje vyraujant ekonominiam nuosmukiui, kuris sąlygojo darbų praradimą, šeimų biudžetų sumažėjimą. „Tai iššaukia nepasitenkinimą ir didėjančią apatiją politikai ir politikams, – tvirtino politikos analitikas Volodymyr Fesenko. – Nepasitikima ukrainiečiais ir visais kandidatais“. Nesitikima, kad sekmadienį bus išrinktas prezidentas. Nuomonių apklausos rodo, jog prezidentas Viktor Yushchenko, kuris atėjo į valdžią po masinių gatvės protestų, nebus išrinktas. Tikimasi, kad antrajame rinkimų ture dalyvaus ministrė 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *