Internetinė naršyklė „Chrome“ aplenkė „Safari“

Naujausi kompanijos „Net Applications“ pateiktos statistikos duomenys apie interneto naršyklių užimamą rinkos dalį parodė, jog kompanijos „Google“ interneto naršyklė „Chrome“ aplenkė kompanijos „Apple“ naršyklę „Safari“ ir dabar užima trečią vietą. Ši naujiena itin stebina dėl to, jog „Chrome“ buvo pristatyta vos prieš metus. Naršyklės „Chrome“ rinkos dalies padidėjimas 0,7 proc. nuo lapkričio iki gruodžio mėnesio gali būti paaiškinamas naršyklės beta versija, skirta operacinėms sistemoms „Mac OS X“ bei „Linux“. Kompanija „Windows“ vartotojams taip pat pateikė daugiau priežasčių rinktis naršyklę „Chrome“ – kompanija išplėtė naršyklės galimybes ir funkcijas.

Naršyklės „Chrome“ augimas buvo gana stabilus. Nuo 2009 metų sausio mėnesio naršyklės „Internet Explorer“ rinkos dalis sumažėjo daugiau nei 7 procentais. Šiuos 7 proc. pasigriebė naršyklės „Firefox“ ir „Chrome“. Pastaroji naršyklė padarė didžiausią šuolį. Nuo sausio mėnesio „Chrome“ rinkos dalis išaugo daugiau nei 3 proc., vadinasi, per metus naršyklės rinkos dalis patrigubėjo. Kompanija „Google“ laikoma interneto paieškų sinonimu, taigi, nėra abejonių, jog kompanija žino, kaip galima optimizuoti naršymo internete patirtį. Interneto naršyklė „Chrome“ nesiūlo didelių pokyčių nuo tokių naršyklių kaip „Internet Explorer“ ar „Firefox“, tačiau keli svarbūs patobulinimai vaidina svarbų vaidmenį. Vienas dalykas, kurį siūlo „Chrome“ – tai greitis. Laiko skirtumai matuojami milisekundėmis, tačiau interneto naršytojams tai gali būti svarbu, nes greitesnis puslapių pasikrovimas sumažina vartotojų nusivylimą ir stresą.

Suomijos technologijų svetainė „Afterdawn.com“ tvirtina, jog naujausi jos statistikos duomenys rodo, kad naršyklę „Firefox“ naudoja 42 proc. interneto vartotojų, „Internet Explorer“ – 40 proc., o „Chrome“ – 9 procentai. Tai svetainė, kuri labiau orientuota į technologijas, ji turi mažesnę imtį nei „Net Applications“. Taigi, ką visa tai reiškia? Nieko ypatingo. Naršyklė „Internet Explorer“ vis dar išlaiko dominuojančią poziciją, turėdama 63 proc. rinkos dalies. Tikrasis mūšis vyksta tarp naršyklių „Internet Explorer“ ir „Firefox“. Operacinės sistemos „Windows 7“, pateikiamos kartu su „Internet Explorer 8“, sėkmė gali padėti kompanijai „Microsoft“ atgauti mažėjančią naršyklių rinkos dalį. Kompanijos „Google“ reputacija ir buvimas internete ir toliau sąlygos interneto naršyklės „Chrome“ rinkos augimą. „Firefox“ taip pat auga ir jos dalis yra net penkis kartus didesnė nei „Chrome“, tačiau ši naršyklė naudojama jau daugiau nei penkerius metus. Turbūt nenuostabu, kad manoma, jog „Chrome“ aplenks „Firefox“ ir iš šios naršyklės pavogs antrąją vietą. Gali būti, kad ji aplenks ir „Internet Explorer“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *