Internetinių aukcionų užkulisiai

Pirmasis internetinis aukcionas „eBay” buvo sukurtas amerikiečių ir pradėjo veikti dar 1995 metais. Iki šiol jis viso pasaulio gyventojams siūlo pirkti ar parduoti prekes ir išlieka labai populiarus. Tuo tarpu Lietuvoje internetiniai aukcionai pradėjo atsirasti vos prieš keletą metų. Juose taip pat siūloma įsigyti didelės vertės prekių už mažesnę kainą nei įprastai. Tereikia azartiškumo,kantrybės, gudrumo ir šiek tiek sėkmės. Apie intriguojančią internetinio aukciono TUKTUK.LT veiklą ITŽINIOS.LT kalbėjo su šio aukciono Marketingo projektų vadove Marija Vaitkute.

Kas paskatino įsteigti tuktuk.lt?

– Portalo įsteigimo priežastis galima suskirstyti į dvi grupes: neužpildyta verslo niša ir palankios techninės sąlygos portalo paleidimui. Pasaulinėje praktikoje internetiniai aukcionai yra populiarus, augantis ir pelningas verslo modelis, veikiantis jau eilę metų. Lietuvoje internetinių aukcionų rinkoje nebuvo stiprių žaidėjų. Nors buvo bandymų įeiti į šią rinką, tačiau dėl įvairių priežasčių jie buvo nesėkmingi. Taigi, iš vienos pusės Tuktuk.lt steigimo sprendimą priimti paskatino situacija rinkoje bei populiarėjanti elektroninė komercija, didėjančios atsiskaitymų elektroniniais kanalais apimtys Lietuvoje. Iš kitos pusės, grupė, kuriai priklauso mūsų kompanija, specializuojasi internetinių aukcionų versle, todėl mes turėjome palankias sąlygas pasinaudoti laiko patikrinta platforma, kolegų patirtimi bei įdirbiu.

Internetiniai aukcionai Lietuvoje: nuostolinga ar pelninga verslo sritis?

– Mūsų žiniomis, Lietuvoje kol kas nebuvo ir nėra pelningo aukcionų portalo. Iš tiesų dar per anksti atsakyti į šį klausimą. Mūsų Tuktuk.lt projektas šiuo metu pelno neneša, tačiau to nevertiname kaip nuostolio, tai yra investicija. Žiūrint į kitų šalių patirtį, aukcionų portalai yra komerciškai sėkmingi ir jei netikėtume, kad Lietuvoje toks verslo modelis taip pat veiks, nebūtume steigę Tuktuk.lt.

Lietuvoje sparčiai daugėja internetinių aukcionų. Kuo jūs pranašesni už savo konkurentus?

– Tuktuk.lt aukcionai yra patikimi ir saugūs. Visų pirma, vartotojai yra identifikuojami jiems prisijungiant prie internetinės bankininkystės. Taigi, mes žinome, kas slepiasi po vartotojo vardu, todėl išvengiame apgavysčių. Tuktuk.lt siūlo saugų atsiskaitymo būdą bei skundų nagrinėjimo sistemą. Sukčiavimo atveju žinome nusikaltėlio asmens duomenis, todėl galime kreiptis į teisėsaugos institucijas ir išspęsti visas kilusias problemas.

Ar, Jūsų nuomone, internetinius aukcionus būtų galima prilyginti azartiniams lošimams?

– Tuktuk.lt aukcionų negalima prilyginti azartiniams lošimams, nes aukcionų dalyviai nerizikuoja savo pinigais. Dalyvauti aukcione nekainuoja, tik laimėjęs aukciono dalyvis turi sumokėti kainą, kurią pasiūlo už konkrečią prekę.

Kas labiau sudomina žmones: azartiškas laiko praleidimas ar noras pigiai įsigyti didelės vertės prekę?

– Tuktuk.lt lankytojai ieško alternatyvių ir pigesnių pirkimo bei pardavimo būdų. Dažną pirkėją privilioja arba skatina dažniau apsipirkti patiriamas azarto jausmas. Pardavėjams tai taip pat labai naudinga, nes pirkėjai, vedami azarto, dažnai perka tokius daiktus, kurių parduotuvėse net nesugalvotų ieškoti.

Ar daug turite nuolatinių aukciono dalyvių?

– Šiuo metu Tuktuk.lt turi apie 13 tūkstančių registruotų vartotojų. Tarp jų yra dalis nuolatinių pirkėjų, kurie apsilanko Tuktuk.lt kasdien ar net kelis kartus per dieną bei nuolatinių pardavėjų, kurie perkėlė savo prekybą iš mažų parduotuvių, e-parduotuvių bei kitų prekybos vietų į Tuktuk.lt aukcionus. Pirkti ir parduoti Tuktuk.lt gali kiekvienas norintis: tai jiems nieko nekainuoja, todėl daugėja nuolatinių lankytojų.

Kaip išsiaiškinate,jog aukcione dalyvauja pilnametis asmuo? Kokiu būdu gaunate tėvų/globėjų sutikimus, jei aukcione dalyvauja nepilnametis?

– Kadangi Tuktuk.lt aukcionai nėra azartinis lošimas, todėl juose gali dalyvauti ir nepilnamečiai.

Kokią žaidimo strategiją reikia taikyti, norint laimėti aukciono prekes? O gal laimėjimas – tai tiesiog atsitiktinumas?

– Laimėjimas tikrai nėra atsitiktinumas. Aukcioną laimi tas, kas pasiūlo didžiausią kainą už prekę per nurodytą aukciono galiojimo laiką. Jei paskutinėmis minutėmis yra pasiūloma didesnė prekės kaina, laimintis aukciono dalyvis informuojamas apie tai el. paštu ir aukcionas pratęsiamas.

Kokios prekės mėgstamiausios tarp aukciono dalyvių?

– Tuktuk.lt aukcione galite nusipirkti ar parduoti įvairiausių prekių: nuo smulkių monetų, sendaikčių iki automobilių, nekilnojamojo turto. Vis tik populiariausia aukcionuose pirkti papuošalus, mobiliuosius telefonus, vaikiškus rūbelius.

Ar tenka susidurti su žmonių nepasitenkinimu bei nusiskundimais?

– Tuktuk.lt skatina vartotojus netylėti ir naudotis skundų sistema. Jei pirkėjai yra nepatenkinti, jie gali rašyti skundą, kurie būna nagrinėjami tol, kol randamas geriausias sprendimas. Bendradarbiaujame su bankais, teisėsaugos institucijomis, todėl vartotojams visuomet galime padėti.

Internetinis aukcionas 1centas.lt nutraukė veiklą vos po kelių mėnesių nuo susikūrimo pradžios, o jūs jau dirbate metus laiko. Ko reikia, norint išsilaikyti?

– Tuktuk.lt priklauso tarptautinei kompanijai, valdančiai aukcionų portalus visoje Rytų ir Centrinėje Europoje. Taigi, galime pasinaudoti aukcionų įėjimo į rinką patirtimi bei išvengti galimų kliūčių.

Ką pasakytumėte tiems, kurie nepasitiki aukcionais ir vertina juos kaip apgaulę?

– Tuktuk.lt vartotojams siūlome naudotis saugia atsiskaitymo sistema. Laimėjęs aukcioną, pirkėjas neprivalo pervesti pinigus nepažįstamam pardavėjui iš karto. Iš pradžių galima tik rezervuoti pinigus ir tik gavus prekę, jei ji kokybiška, pervesti pinigus galutinai. Jei prekė vis dėlto neatitinka skelbto aukciono, pirkėjas atgauna rezervuotus pinigus. Taigi, pirkti Tuktuk.lt aukcione yra taip pat saugu, kaip ir įprastoje parduotuvėje.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *