Investuotojai nesitikėjo tokio „Apple“ pelno augimo

„Wall Street“ žinojo, kad kompanijos „Apple Inc.“ naujausio ketvirčio rezultatai pralenks prognozes, tačiau investuotojai nesitikėjo, kad kompanijos pelnas gali išaugti net 47 procentais. Pirmadienį, kai buvo pranešta, jog „Apple“ pardavė daugiau mobiliųjų telefonų „iPhone“ bei „Mac“ kompiuterių nei bet kada anksčiau, kompanijos akcijų kaina smarkiai padidėjo. „Kompanijos „Apple“ finansinė ataskaita patvirtina mano įsitikinimą, kad tai geriausia technologijų kompanija pasaulyje“, – sakė kompanijos „Broadpoint AmTech“ analitikas Brian Marshall. Birželio mėnesį kompanija „Apple“ pristatė greičiausią „iPhone“ telefoną. Be to, ji sumažino ankstesnių kartų telefonų kainą iki 99 dolerių. Šie žingsniai liepos – rugsėjo mėnesiais padidino „iPhone“ telefonų pardavimus iki 7,4 milijonų. Tai puse milijono telefonų daugiau nei per tą patį 2008 metų periodą.

Kompanija „Apple“ su ekonomikos nuosmukiu susidorojo geriau nei kitos kompiuterių bendrovės. Kompanija atnaujino savo operacinę sistemą „Mac“ bei pagerino „MacBook Pro“ liniją. Per minėtą laikotarpį kompanija pardavė 3,1 milijonus kompiuterių su operacine sistema „Mac“, o tai net 19 proc. daugiau nei per tą patį pernai metų periodą.

Kompanijos „Apple“ gaminamas mobilusis telefonas „iPhone“, kuriame yra ir „iPod“ funkcijos, labai išpopuliarėjo. Per ketvirtį kompanija pardavė 10,2 milijonų „iPod“, tai 8 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai metais. Pardavimų nepadidino ir rugsėjo mėnesį pristatytas naujasis grotuvas „iPod Nano“. Tačiau nors „iPod“ pardavimai mažėja, pajamos iš šių grotuvų per ketvirtį išaugo. „Tai rodo, jog žmonės perka „Nano“, kad galėtų pakeisti jį „Shuffle“, – sakė Brian Marshall. Kompanijos „Apple“ vyriausiojo finansų direktoriaus Peter Oppenheimer teigimu, pajamos iš „iPod Touch“, kuris yra tarsi „iPhone“, bet be mobiliojo telefono funkcijų, padvigubėjo lyginant su praėjusių metų duomenimis.

Sklinda gandai, kad „Apple“ kuria „tablet“ stiliaus kompiuterį. Jis būtų tarpinis variantas tarp nešiojamojo kompiuterio ir „iPhone“ ar „iPod Touch“. Tačiau pati kompanija apie naująjį produktą neteikia jokios informacijos. Konferencinio pokalbio metu kompanijos „Apple“ vadovai didžiavosi puikiais ateities siūlymais ir nurodė, kad netrukus pristatys kažką naujo. Paprastai „Apple“, norėdama užtikrinti, kad šventiniu laikotarpiu būtų nupirkta pakankamai daug produktų, didina lėšas, skiriamas reklamai. Tačiau šiemet išlaidų padidėjimas yra ypač didelis. „Atsiprašau, tačiau negaliu teikti konkretesnės informacijos apie produktą“, – sakė „Apple“ veiklos vadovas Tim Cook. Kompanija tvirtina, kad per paskutinį ketvirtį uždirbo 1,7 milijardą dolerių arba 1,82 dolerius už vieną akciją. Pajamos išaugo 25 proc. ir siekia 9,9 milijardus dolerių. Per visus 2009 fiskalinius metus (jie baigėsi rugsėjo 26 dieną), kompanijos pelnas padidėjo 18 proc. ir dabar sudaro 5,7 milijardus dolerių. Pelnas vienai akcijai lygus 5,36 doleriams. Pajamos padidėjo iki 36,5 milijardų dolerių, tai yra išaugo 13 procentų.

Kompanija tikisi, kad per šį ketvirtį pelnas vienai akcijai išaugs iki 1,78 dolerio. Tuo tarpu analitikai tikisi, kad jis išaugs iki 1,91 dolerio. „Apple“ prognozuoja, kad pajamos sieks 11,3 – 11,6 milijardus dolerių, tuo tarpu analitikų manymu jos gali būti 11,4 milijardų dolerių. Investuotojai taip pat laukia „iPhone“ pardavimų augimo. Kompanija „Apple“ nuo spalio 30 dienos planuoja „iPhone“ mobiliuosius telefonus pardavinėti Kinijoje. Be to, planuojama juos pradėti siūlyti ir Pietų Korėjos rinkai.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *