Išaugo „Palm“ akcijų kaina

Penktadienį kompanijos „Palm Inc“ akcijų kaina išaugo 8 procentais. Tokį augimą sukėlė pasklidę gandai apie tai, kad didesnė mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ gali norėti įsigyti sumaniųjų telefonų „Pre“ ir „Pixi“ gamintoją. Kompanijų „Palm“ ir „Nokia“ atstovai atsisakė pakomentuoti situaciją, kuri susidarė „Palm“ akcijų kainai pasiekus 12,38 dolerių.

Gandai apie „Palm“ potencialų susijungimą sklando jau keletą mėnesių. Svetainės „WhatsTrading.com“ strategas Frederic Ruffy jau rugsėjo mėnesį sakė, kad yra manančių, jog „Nokia“ gali pateikti pasiūlymą „Palm“. Tačiau tuomet niekas neįvyko ir kompanijos akcijų kaina sumažėjo 30 procentų. „Šį penktadienį pasigirdo panašios spekuliacijos“, – sakė jis. Technologijų kompanijos „Dell Inc“ ir „Microsoft Corp“ bei mobiliųjų telefonų gamintoja „Motorola“ taip pat buvo minimi tarp galimų pirkėjų.

Teoriškai, „Palm“ įsigijimas galėtų sustiprinti kompanijos mobiliojo ryšio rinką ir suteikti didesnius iššūkius kompanijos „Apple“ sumaniajam telefonui „iPhone“ bei kompanijos „Research in Motion“ prietaisui „BlackBerry“. Tačiau daugybė analitikų tvirtina, kad šis sandoris yra mažai tikėtinas, nes mažai kompanijų gali mokėti daugiau nei 2 milijardus dolerių ir vėliau skirti dar daugiau pinigų marketingui bei platinimui. Užuot pirkusi kompaniją, „Nokia“ gali tiesiog licencijuoti „Palm“ operacinės sistemos technologiją.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *